Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
28/12/2017 - 07:45

Dziwny blask na niebie. UFO nad Małopolską?

To zdjęcie wywołało prawdziwą sensacje w mediach społecznościowych i wzbudziło niepokój. Na niebie pojawił się dziwny blask. Zjawisko widoczne w naszym regionie przypominało spaliny z rakiety, które dość szybko ulegały rozszerzeniu, a potem szybko zniknęły. Czyżby UFO?

Widoczny nad Małopolską dziwny blask,pojawił się na niebie 26 grudnia, między godzinną 4.30, a 4.45. Zdjęcie, zrobione przez  mieszkańca miejscowości Chocznia opublikował portal dobrapogoda24.pl, który spekulował, że dziwne zjawisko jest pozostałością po starcie rakiety z nowymi satelitami z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie.

Czytaj też Chciał zrobić zdjęcie sądeckiego smoga, zobaczył w aparacie kosmitów?

Ostateczne wyjaśnienie przyszło z Rosji.

-  Tamtejsze Ministerstwo Obrony poinformowało oficjalnie o przeprowadzeniu w regionie astrachańskim, testu z międzykontynentalną rakietę balistyczną (ICBM) RS-12M „Topol” - pisze o rozwiązaniu zagadki pogodowy portal.

Czytaj też Tajemnicze samoloty z kamerami krążą nad Nowym Sączem

Nad Nowym Sączem będą latać samoloty ze specjalnymi kamerami, które dokonają laserowego skaningu całego miasta. Loty pozwolą na wykonanie zdjęć fotogrametrycznych, dzięki którym można przygotować model terenu. Pozwolenie na krążenie samolotów na sądeckim niebie musiał wydać prezydent Ryszard Nowak. Co miasto będzie z tego mieć

Podczas testu uzyskano dane eksperymentalne, które zostaną wykorzystane w celu opracowania skutecznych sposobów przezwyciężenia tarczy antyrakietowej.

Jmik fot. Piotr Wrona, YouTubeDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe