Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 marca. Imieniny: Ernesta, Jana, Marka
14/12/2022 - 10:40

Ekspresem chcą wyremontować jeszcze jedną drogę. Mają czas do końca roku

Gmina Korzenna dostała dofinansowanie na kolejny remont drogi w Miłkowej. Samorząd znalazł wykonawcę bez przetargu. Droga musi być gotowa do końca roku.

To dzieje się w gminie Korzenna: Tutaj też będą płacić więcej za wywóz śmieci w 2023 roku. Decyzja już zapadła

Jeszcze w tym roku gmina Korzenna chce zakończyć remont drogi Miłkowa Magistrat. Samorząd dostał wysokie dofinansowanie na to zadanie z budżetu państwa. Symboliczny czek o wartości ponad 589 tysięcy złotych wręczyli wójtowi Leszkowi Skowronowi parlamentarzyści i wojewoda małopolski Łukasz Kmita, podczas sobotniego otwarcia sali gimnastycznej w Łęce.

Więcej o tym wydarzeniu przeczytasz tutaj: Dwa lata stawiali ogromną halę. Tu będą spełniać swoje sportowe marzenia [ZDJĘCIA]

Ponad 600 tysięcy złotych ze środków zewnętrznych pokryje większość kosztów odbudowy drogi Miłkowa Magistrat. Cała inwestycja pochłonie około 820 tysięcy złotych. Remont musi zakończyć się jeszcze w tym roku.

- Decyzja w tej sprawie zapadła w ostatnich dniach i nie było już czasu na ogłoszenie przetargu. Ponieważ wsparcie z budżetu państwa może być wykorzystane wyłącznie w tym roku, gmina skorzystała z możliwości wyłonienia wykonawcy z wolnej ręki – tłumaczą przedstawiciele Urzędu Gminy w Korzennej.

Po negocjacjach cenowych, samorząd mógł podpisać umowę z przedsiębiorcą. Umową podpisano 5 grudnia 2022 roku.

Droga w Miłkowej to kolejna trasa uszkodzona przez ulewne opady deszczu. Remont obejmie odcinek o długości 701 metrów. Na jezdni o szerokości 3,5 metra położona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa. Drogowcy poprawią też pobocza.

W ostatnim czasie gmina Korzenna przystąpiła też do remontu drogi z Miłkowej przez Janczową do Jasiennej. Te prace również mają się zakończyć do końca roku. Już w poprzednim tygodniu drogowcy wylali tam pierwszą warstwę asfaltu. Ten etap prac został ukazany na zdjęciu. ([email protected], fot. UG Korzenna – remont drogi Miłkowa – Jasienna)Dziękujemy za przesłanie błędu