Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 marca. Imieniny: Dory, Olgi, Teodora
03/02/2023 - 15:35

Fatalne warunki na sądeckich drogach. Samochody lądują w rowach, ciężarówki blokują przejazd

Od kilku godzin na Sądecczyźnie intensywnie pada śnieg. Na drogach Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego jest bardzo ślisko i niebezpiecznie. Warunki do jazdy są fatalne. Uważajcie na siebie.

Zima nie odpuszcza. Od wielu godzin pada śnieg, a na drogach jest bardzo ślisko i są fatalne warunki do jazdy. Przy takiej pogodzie bardzo łatwo stracić panowanie nad pojazdem, a droga hamowania jest znacznie dłuższa niż zazwyczaj, dlatego kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. 

Utrudnienia na sądeckich drogach 

Zobacz też Tragedia w gminie Chełmiec. Gdy go znaleźli, już nie żył. Zamarzł? 

Kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami na trasie łączącej Nowy Sącz z Limanową. Jak informują nasi Czytelnicy, na serpentynach w Trzetrzewinie ciężarówka wpadła do rowu i blokuje przejazd. W tej chwili droga krajowa 28 jest nieprzejezdna. Z dużymi utrudnieniami kierowcy muszą liczyć się także na drodze krajowej 75. 

- Korek ciągnie się aż od Kurowa do Nowego Sącza - przestrzegają nasi Czytelnicy. Utrudnienia występują także na drodze powiatowej od Rdziostowa w kierunku Nowego Sącza. 

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, niebezpiecznie i bardzo ślisko jest również na drodze krajowej 75 od Nawojowej aż do Muszynki i na drodze krajowej 87 w Piwnicznej do granicy ze Słowacją. 

- Zimowa pogoda nie jest sprzymierzeńcem kierowców. Opady śniegu czy marznącego deszczu, powodują, że widoczność jest ograniczona, a jezdnia mokra i śliska. Każdy kierowca powinien zatem zdawać sobie sprawę, że w takich warunkach bardzo łatwo stracić panowanie nad pojazdem, a droga hamowania jest znacznie dłuższa niż zazwyczaj - przestrzegają policjanci. 

Aby bezpiecznie dotrzeć do celu, siadając za kierownicą samochodu pamiętajcie o:

  • zaplanowaniu podróży – w przypadku złych warunków atmosferycznych lepiej wyjechać wcześniej,
  • odpowiednim przygotowaniu pojazdu i zapewnieniu kierowcy dobrego pola widzenia,
  • dostosowaniu swoich umiejętności do warunków panujących na drodze,
  • bezwzględnym przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego,
  • zmniejszeniu prędkości,
  • zachowywaniu zwiększonego odstępu od poprzedzającego samochodu,
  • unikaniu ostrego hamowania,
  • niewykonywaniu gwałtownych manewrów i podejmowaniu z rozwagą manewrów wyprzedzania i mijania, odpowiednio wcześniej sygnalizując je,
  • zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych
[email protected] Fot. Maks Szczurek, Piotr Konstanty - dziękujemy!


Dziękujemy za przesłanie błędu