Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
08/09/2018 - 20:15

Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju. Sztab dziennikarzy, relacje na żywo i wywiady

Odbywający się w Krynicy-Zdroju 9. Tauron Festiwal Biegowy odmieniany jest od wczoraj przez wszystkie przypadki w najważniejszych polskich mediach ogólnopolskich i największych ogólnopolskich portalach. Nie mówiąc o lokalnych stacjach telewizyjnych, portalach i prasie.

Krynickie święto biegów można śledzić w telewizji, komputerach, tabletach oraz w smartfonach. Wydarzenia festiwalowe rejestrują "na żywo" TVP S.A - TVP Sport, TVP 1/2/3, TVP Info, TVP Kraków. Obszerne relacje z tego, co dzieje się w Krynicy-Zdroju zamieszczają na bieżąco największe portale m.in. Onet.pl, Onet.sport, Wirtualna Polska. O festiwalu rozpisują się dziennikarze m.in. Gazety Krakowskiej, czy Przeglądu Sportowego. Wydarzenia związane z festiwalem relacjonują także lokalne stacje telewizyjne i portale. Między innymi portal Sądeczanin.info.

Dziennikarzy zarówno na krynickim deptaku, na starcie, jak i na mecie poszczególnych biegów, a także przy wytyczonych trasach biegowych jest pełno.

Gdzie nie spojrzeć stoją potężne wozy transmisyjne czołowych polskich, jak również zagranicznych stacji telewizyjnych, rozstawione są kamery. Wielu zawodników, ludzi związanych z wyczynowym bieganiem udziela wywiadów. Wszechobecni są fotoreporterzy. Co rusz błyskają flesze aparatów fotograficznych. Dziennikarze nie tylko pokazują m.in. jak przebiegają zmagania uczestników, ale także Festiwal Biegowy od przysłowiowej "kuchni".

Dzięki obecnym w Krynicy-Zdroju przedstawicielom mediów o Zygmuncie Berdychowskim, pomysłodawcy tego gigantycznego przedsięwzięcia sportowego, biegaczach - uczestnikach festiwalu i pięknej Krynicy-Zdroju jest naprawdę głośno. Jest to olbrzymia promocja dla krynickiego uzdrowiska. Krynica ma co roku w początkach września swoje pięć minut.

Festiwal Biegowy stał się już marką samą w sobie. Ściąga do Krynicy - Zdroju najlepszych biegaczy z całej Polski i różnych państw świata oraz pasjonatów biegania, dla których bieganie stało się sposobem na życie, formą samorealizacji.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. TK, MIKA.Dziękujemy za przesłanie błędu