Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
26/06/2015 - 11:26

Festyn parafialny z siostrą Anastazją i Rysiem Berdysiem

W niedzielę 28 czerwca na terenie Jezuickiego Centrum Edukacji przy ul. Piotra Skargi 10 w Nowym Sączu odbędzie się XVII Rodzinny Festyn Parafialny Parafii Ducha Świętego. Zabawa potrwa od godz. 10.00 do godz. 19.00. Organizatorzy zapewniają, że nikt nie będzie się nudził.
W programie festynu, organizowanego przez parafialny oddział Caitasu, są liczne konkursy i zabawy dla całych rodzin, przeplatane występami artystycznymi i zawodami sportowymi.

Tradycyjnie będzie loteria fantowa (każdy los wygrywa!) oraz konkurs na najlepszy placek. W tym roku jury będzie przewodniczyć i nagrody wręczy zwycięzcom słynna siostra Anastazja, autorka wielu książek kulinarnych (Siostra Anastazja Pustelnik ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości na co dzień gotuje dla jezuitów w Krakowie, jej przepisy kulinarne spopularyzowało Wydawnictwo WAM).  Każdy może stanąć w szranki o najlepszy placek. Placki przyjmowane będą do godz. 12.00, a siostra Anastazja ogłosi wynik konkursu godzinę później.

Podczas festynu odbędą się zawody strzeleckie, parada motocykli oraz wozów specjalistycznych Policji i straży pożarnej, będzie także stymulator hamowania.

Nie zbraknie rozmaitych smakołyków: kiełbasek z grilla, frytek, lodów Firmy Koral, soczków. Nowością będzie pieczony dzik oraz Serduszka Szczęścia, czyli pierniki w kształcie serca z rozmaitą, wg potrzeb, dedykacją: „Dla Mamusi”, „Dla Babci”, „Dla Mężusia” itd.

Na scenie zaprezentują się młode talenty muzyczne. Wystąpi parafialny zespół dziecięcy Iskierki, zespół Bogdana Rachwała, zespół Paweł Fecko i Przyjaciele, zespół Terra, młodzieżowy zespół „Poison” i inne. Festyn odwiedzi także sympatyczny Ryś Berdyś, który od paru miesięcy robi furorę na Sądecczyźnie.

Całość poprowadzą wytrawni konferansjerzy, na czele z ks. proboszczem Józefem Polakiem SJ.

- Dochód z festynu pójdzie na organizację wakacyjnego wypoczynku dzieci z najuboższych rodzin, zapraszamy nie tylko naszych parafian, ale wszystkich mieszkańców Nowego Sącza i okolic. Będzie się działo!
- zapewniają wolontariusze z oddziału Caritas parafii Ducha Świętego.
(s)


Dziękujemy za przesłanie błędu