Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 sierpnia. Imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana
27/11/2019 - 11:00

Florynka: uwaga, drogowcy walczą z osuwiskiem. Będą objazdy

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu zlecił naprawę niemal pochłoniętego przez osuwiska odcinka drogi powiatowej we Florynce. Prace ruszają już jutro, czyli w czwartek 28 listopada.

O dramatycznym stanie drogi powiatowej Florynka – Izby, gdzie osuwisko pochłonęło już jeden pas drogi pisaliśmy w publikacji Dni tej drogi są już policzone. Pochłonie ją osuwisko

Już wtedy dyrektor PZD Adam Czerwiński nie ukrywał, że sprawa jest trudna. Opinia Państwowego Instytutu Górniczego z początku XXI wieku sugerowała obejście obszaru drugim brzegiem Białej (Natura 2000), nowym przebiegiem, z budową dwóch nowych mostów a to rozwiązanie niezwykle kosztowne i skomplikowane także pod względem formalnym. Dlatego jak deklarował dyrektor PZD Stara się tu tylko utrzymać przejezdność dla lżejszych pojazdów.

Zobacz też: Stary Sącz: dwie ulice zamknięte i kolejne objazdy z powodu kanalizacji

Konsekwencją tych deklaracji są zapowiadane prace. Od 28 listopada do 7 grudnia drogowcy będą tu odbudowywać korpus drogowy oraz wykonają jej podbudowę a potem położoną nową nawierzchnię na terenie osuwiska.

W związku z tym droga ta będzie zamknięta dla ruchu na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową Ropa - Wawrzka - Florynka do granicy z powiatem gorlickim. Objazdy wytyczono drogami powiatowymi: Ropa - Brunary, Ropa - Wysowa i Ropa - Wawrzka - Florynka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021