Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
19/10/2021 - 13:35

Fontanna, skwer czy remont drogi? Przed mieszkańcami Gorlic wybór

Ruszyło głosowanie w gorlickim budżecie obywatelskim. Mieszkańcy mają do wyboru 4 projekty ogólnomiejskie i 19 osiedlowych. Oprócz remontów dróg i chodników, głosować można również m.in. na stworzenie fontanny multimedialnej.

Jak co roku, mieszkańcy Gorlic mogą zdecydować o tym, jakie inwestycje będą wykonywane w mieście. Takie możliwości stwarza oczywiście budżet obywatelski.

Zgłoszonych i zatwierdzonych do głosowania zostało 19 projektów osiedlowych i 4 ogólnomiejskie. Z wyborem zatem nie powinno być problemu i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Aby oddać głos należy mieć ukończone 16 lat i być zameldowanym na stałe lub czasowo w Gorlicach.

Zagłosować można  za pośrednictwem formularza dostępnego w sieci lub w pawilonie Historii Miasta w Gorlicach. Projekty są niezwykle interesujące.

Wiele z nich dotyczy remontów dróg czy chodników (chodnika przy budynku ul. Słoneczna 1,  chodników pomiędzy budynkami Konopnickiej 15 a Konopnickiej 17 czy wewnętrznej drogi osiedlowej ul. Pod Lodownią).

Oprócz nich znajdziemy również inne propozycje. Bardzo ciekawą wydaje się stworzenie na rynku fontanny multimedialnej czy wykonanie skweru Miasta Światła. Inny projekt zakłada utworzenie naturalnego parku z sadem owocowym na nieużytku graniczącym z placem zabaw w Sokole. Jest w czym wybierać! Głosować można do 2 listopada. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: UM Gorlice)Dziękujemy za przesłanie błędu