Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
19/03/2018 - 13:40

Futurystyczny dworzec, a w tle sklep jakby nie „z tej epoki”

Obecny dworzec autobusowy przy ul. Kolejowej w Nowym Sączu za osiemnaście miesięcy będzie już tylko wspomnieniem. W tym miejscu powstanie nowoczesny obiekt użytkowy z peronami przesiadkowymi. W tym zakątku miasta dominować będzie stal i szkło.

Do tej nowoczesnej bryły dworca, co zresztą sygnalizują nasi czytelnicy w komentarzach pod artykułami, nie przystawał będzie wizualnie sklep spożywczy PSS „Społem”, który od wielu lat działa przy ul. Kolejowej.

Witold Gajdosz, prezes PSS „Społem”, prowadzącej w mieście sieć sklepów ogólnospożywczych, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wygląd tej placówki nie jest już atrakcyjny.

- Od 2016 roku jesteśmy w stałym kontakcie z szefostwem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu, w związku z przebudową dworca autobusowego MPK – mówi prezes Gajdosz. – Ta inwestycja właśnie się rozpoczyna. Od początku mieliśmy świadomość, że po wybudowaniu tak nowoczesnego obiektu, nasz sklep działający na tyłach obecnego dworca nie będzie, niestety przystawał do tej nowoczesnej bryły budynku i przeszklonych peronów przesiadkowych. Dlatego też zrobimy wszystko, co możliwe, aby dostosować wizualnie nasz sklep do nowego dworca, który powstanie za kilkanaście miesięcy.

Zobacz także: Taśmy ostrzegawcze na dworcu przy ul. Kolejowej w Nowym Sączu. Przystanki po nowemu [ZDJĘCIA]

Zamysł jest taki, aby dostosować bryłę sklepu do nowoczesnej architektury dworca MPK. By tak się stało konieczna jest, niestety zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. PSS „Społem” wystąpił już do władz miasta z takim wnioskiem.  

- Wniosek w tej sprawie został złożony w tym roku – dodaje prezes Gajdosz.- Nasza nowa placówka handlowa, która ma funkcjonować w tym miejscu powinna tworzyć jednolitą całość z nowocześnie zaaranżowanym terenem dworca. Myślimy o hali sprzedażowej o powierzchni około 250 m. kw.

Dzięki dobrej współpracy, PSS „Społem” użyczyła MPK część swojego terenu. Koło sklepu spożywczego został przeniesiony Punkt Obsługi Klienta.

i.michalec@sadeczanin.info, Fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu