Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
23/08/2019 - 15:05

Gdzie jest największa psia gwiazda Krynicy-Zdroju?

Mieszkańcy Krynicy-Zdroju zaalarmowali nas: zaginął kamienny pies z Parku Dukieta. Chyba każdy przyjezdny i kryniczanin ma zdjęcie z ulubieńcem najmłodszych. Psiak stał nieopodal fontanny przez kilkadziesiąt lat! Gdzie się podziała największa psia gwiazda uzdrowiska?

Za rewitalizację Parku Dukieta odpowiada firma Park-M, dlatego to tam zwróciliśmy się w pierwszej kolejności z pytaniem o losy figury. Ale jak nas zapewniono wszystkie zdemontowane elementy małej architektury zostały przekazane do Urzędu Miasta i Gminy Krynicy-Zdrój.

Zobacz też: Śmierć grzybiarza, zatrucie. Kryniccy goprowcy mieli ręce pełne roboty!

Skontaktowaliśmy się zatem z urzędnikami. - My też tego pieska szukamy - usłyszeliśmy od Tomasza Demkowicza, dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej. – U nas na zakładzie już nie ma. Przywieziono nam ławki, kosze, elementy kwietników, łabędzia, który już jest ustawiony w innym miejscu na terenie miasta, ale tego kamiennego pieska nie ma. Szukaliśmy go, bo my też doskonale wiemy, że ma on dla wszystkich wyjątkową wartość. Ja sam mam z nim zdjęcie.

Zastanawialiśmy się nawet, czy nie został uszkodzony przy demontażu, bo na pewno znajdziemy dla niego miejsce. Liczymy wszyscy na to, że jednak odnajdzie się w Parku-M – podkreśla dyrektor, który zaznacza, że bezpośrednio do ZGKiM też cały czas trafiają od miejscowych pytania o los kamiennego pupilka.

Gdzie zatem jest psiak? By przypomnieć jak wygląda, zamieszczamy zdjęcie od jednej z Czytelniczek i w imieniu Czytelników apelujemy do wszystkich o jego odnalezienie. Z szacunku dla wspomnień i przede wszystkim z miłości do dzieci. 

ES [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu