Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 lutego. Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki
12/06/2022 - 13:05

Gdzie można się już kąpać? Tu znajdziesz informację o 679 miejscach w Polsce

Część z nas już wypoczywa nad wodą. Zobaczcie jak szybko sprawdzić, czy kąpielisko jest bezpieczne a woda nadaje się do kąpieli.

Gdzie znaleźć wiarygodne informacje o tym, czy woda na danym akwenie nadaje się do kąpieli? Oczywiście gospodarze kąpielisk mają obowiązek na bieżąco informować o wynikach badań wody choćby za pośrednictwem tablic informacyjnych czy na swoich stronach. Ale już na Serwisie Kąpielowym Głównego Inspektoratu Sanitarnego możecie znaleźć aktualne dane na temat wszystkich oficjalnie 679 uznanych kąpielisk z terenu całej Polski. Wystarczy wejść na stronę  https://sk.gis.gov.pl/index.php/kapieliska/mapa wybrać interesujące nas kąpielisko na interaktywnej mapie lub wpisując jego nazwę w wyszukiwarce i gotowe.

Zobacz też: Zdrożało kąpielisko na starosądeckich stawach. Sprawdź ceny biletów

Biorąc pod uwagę, że część z nas już chciałoby się wykąpać, zaglądamy na dwa najpopularniejsze kąpieliska w naszej okolicy.

Najpierw to na starosądeckich stawach. Długość linii brzegowej to 100 metrów, godziny otwarcia: 10 – 20, termin ostatniego - badania wody 9 czerwca, termin następnego – 23 czerwca. Woda jest dziś przydatna do kąpieli. A my przypomnijmy, że sezon kąpielowy zaczął się tutaj już w miniony piątek a nad bezpieczeństwem gości czuwają ratownicy.

Zajrzyjmy na Klimkówkę w powiecie gorlickim. Z informacji na serwisie wynika, że kąpielisko ma 150 metrów brzegu, jest strzeżone, otwarte w godzinach 10 – 18, ale sezon kąpielowy zaczyna się tutaj dopiero 1 lipca. Na dziś nie ma aktualnych wyników badań wody. Ostatnie przeprowadzone były 23 sierpnia ubiegłego roku. Reasumując na razie jeszcze lepiej zrezygnować z kąpieli w tym miejscu.

Na marginesie - według danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa tylko wczoraj, czyli 11 czerwca utonęły 3 kolejne osoby. ([email protected] Fot.: ES)Dziękujemy za przesłanie błędu