Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
27/02/2020 - 09:55

Głosowanie w konkursie o Nagrodę im. ks. prof. B. Kumora zakończone. Dziękujemy!

Dzisiaj o północy zakończyliśmy głosowanie w Konkursie Literackim o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora. Kto zostanie w tym roku laureatem tego prestiżowego konkursu i otrzyma tytuł, nagrodę pieniężną i piękną statuetkę z brązu, przedstawiającą patrona konkursu, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w tym roku w sobotę (29 lutego) w Pijalni Głównej w Krynicy Zdroju. Dziękujemy wszystkim głosującym i zapraszamy do uzdrowiska.

Przypomnijmy, że w tym roku do konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora w regulaminowym czasie zgłoszono szesnastu autorów oraz dwadzieścia dziewięć książek. Pod głosowanie dopuszczonych zostało 16 autorów i 26 książek.

Nasi czytelnicy głosowali na nominowanych w dwóch kategoriach: „Sądecki Autor” i „Książka o Sądecczyźnie”.

Można było zagłosować ONLINE (należało wypełnić elektroniczny formularz) oraz wysyłać SMS na numer przyporządkowany danej kandydaturze.

Wszystkim osobom, które zagłosowały w konkursie o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu w przyszłym roku. Będzie to już dziewiąta edycja konkursu.

28 lutego, pod przewodnictwem inicjatorki konkursu - Marioli Berdychowskiej, zbierze się konkursowa Kapituła, aby wydać ostateczny werdykt. To kapituła ma decydujący głos. Zasiadają w niej przedstawiciele wiodących w regionie placówek kulturalnych, a także laureaci poprzednich edycji konkursu.

Kapituła, przy podejmowaniu decyzji - w tajnym głosowaniu - weźmie pod uwagę wynik głosowania internetowego i SMS-owego Czytelników.

„Sądecki Autor” oraz „Książka o Sądecczyźnie”, które według naszych Czytelników zdobędą największą liczbę głosów, otrzymają nagrodę specjalną od redaktora naczelnego portalu Sądeczanin.info oraz miesięcznika „Sądeczanin”.

Laureatów VIII edycji Konkursu literackiego o Nagrodę im. Ks. Prof. Bolesława Kumora poznamy podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w Pijalni Głównej w Krynicy Zdroju, w sobotę, 29 lutego. Gala rozpoczyna się o godz. 18.

Serdecznie zapraszamy.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu