Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
13/04/2015 - 10:14

Gniazdo dla stowarzyszenia Nasz Dom. Na scenie burmistrz i ksiądz

Samorządowcy, kapłani, parlamentarzyści i przyjaciele Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” ze Starego Sącza zaprezentowali swoje muzyczne i kabaretowe talenty podczas koncertu „Znani i lubiani śpiewają i grają dla Gniazda”, który odbył się w niedzielę na scenie starosądeckiego „Sokoła”. Wydarzenie miało także swój wymiar charytatywny. Podczas koncertu zbierano środki dla Stowarzyszenia „Nasz Dom” z Piwnicznej-Zdroju.
Był to już drugi koncert, który odbywał się pod hasłem „Znani i lubiani śpiewają i grają dla Gniazda”. Sala kinowa wypełniła się wczoraj (12 kwietnia) po brzegi, a samo wydarzenie przyciągnęło do Starego Sącza nie tylko mieszkańców miasta, ale także okolicznych miejscowości – przede wszystkim Piwnicznej. Tym razem członkowie „Gniazda” postanowili wspomóc zaprzyjaźnione z nimi stowarzyszenie „Nasz Dom”. Organizacja ta od wielu lat zbiera środki na budowę ośrodka dla osób niepełnosprawnych w Kosarzyskach.
- Doskonale pamiętamy jak niemal przed dziesięciu laty to my zmagaliśmy się z różnymi przeciwnościami losu, budując w Starym Sączu ośrodek dla osób niepełnosprawnych. Udało nam się to osiągnąć dzięki wielu ludziom dobrego serca . Dzisiaj my wyciągamy pomocną dłoń do naszych przyjaciół z Piwnicznej – powiedziała Anna Górz z Zarządu Stowarzyszenia „Gniazdo”.

Wczoraj na scenie swoje muzyczne, i nie tylko, talenty zaprezentowali samorządowcy, kapłani i przyjaciele „Gniazda”. A wszystko po to, aby pomóc w zebraniu funduszy dla Stowarzyszenia „Nasz Dom”. Od kilku już lat kierownictwo organizacji czyni starania, aby zmodernizować i zaadaptować na potrzeby swoich podopiecznych dawny pawilon kolonijny w Kosarzyskach. Pierwsze, niewielkie prace w budynku już przeprowadzono, ale jest to zaledwie niewielka cząstka tego, co trzeba zrobić.

Zaproszenie do udziału w koncercie przyjęli: lek. Tadeusz Bielak, Janusz Chojnacki - fotograf, Edward Grucela – słynny nauczyciel ze „Szkoły nad obłokami” Marii Kownackiej, Wiesław Kądziołka – wicedyrektor MORD, ks. Piotr Adamczyk z Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania „Opoka”, Jacek Lelek – burmistrz Starego Sącza, poseł Andrzej Romanek, Michał Mółka – dyrektor biura poselskiego Andrzeja Romanka, Maria Sosin, -Monika Jackowicz –Nowak z Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu, przedstawiciel Nadleśnictwa Stary Sącz oraz Michał Ziomek z zespołem. Okazało się, że występujący, znani do tej pory ze swojej działalności publicznej i zawodowej, mają liczne talenty i nie opuszcza ich poczucie humoru, a dodatkowej atrakcji koncertowi dodawał fakt, iż poprowadzili go członkowie kabaretu „Gumowe Ucho” ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Starym Sączu, przy niewielkiej pomocy Anny Górz i Wojciecha Laska – członków Zarządu stowarzyszenia „Gniazdo”.

Dzięki hojności zebranych w starosądeckim „Sokole” udało się zebrać 6 204, 50 zł.
- Bardzo, bardzo dziękujemy – mówiła wzruszona Maria Kulig, prezes „Naszego Domu” - Wierzymy, że wcześniej czy później pawilon w Kosarzyskach stanie się dla naszych podopiecznych „drugim domem”

(KB)
fot. KB


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe