Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 10 kwietnia. Imieniny: Borysławy, makarego, Michała
08/11/2019 - 11:25

Gorlice: będą rapować dla chorej Antosi

Już dzisiaj o 17 w gorlickim Pałacu w Siarach rozpocznie się charytatywny koncert rapowy. Dochód z imprezy będzie przeznaczony dla 6-letniej Antosi Kluk, która cierpi na Zespół Downa i zwężenie krtani.

Życie Antosi Kluk i jej bliskich naznaczone jest bólem i cierpieniem od narodzin. Urodziła się w 2013 roku w ciężkim stanie, z Zespołem Downa i niewydolnością oddechową, która zmusiła lekarzy do wykonania zabiegu tracheotomii. Odtąd trwa walka o życie dziewczynki, która nie może samodzielnie oddychać. Niekończące się podróże po szpitalach, konsultacje, bolesne zabiegi, tygodnie spędzone na oddziałach intensywnej terapii  – to trwający już 6 lat koszmar dla całej rodziny Antosi.

Jedynym ratunkiem jest niezwykle kosztowne leczenie w szwajcarskiej, specjalistycznej klinice zajmującej się tego rodzaju przypadkami, które przywróci dziecku normalne funkcjonowanie. Pierwszy etap ratowania zdrowia Antosi w Lozannie już dobiegł końca. Operacja rekonstrukcji krtani powiodła się, jednak leczenie jest na tyle skomplikowane, że musi odbyć się w dwóch etapach. Potrzebne są kolejne pieniądze, na drugi zabieg operacyjny, polegający na usunięciu wstawionej wcześniej protezy. Koszt zabiegu i pobytu w Szwajcarii to ponad 400 tysięcy złotych, których rodzina dziewczynki nie jest w stanie zdobyć samodzielnie.

Cały region, łącznie z rodzinną miejscowością Antosi, małopolskim Szymbarkiem, robi wszystko, żeby zebrać potrzebne pieniądze i dać jej głęboki oddech ulgi. Z tej okazji, dzisiaj (tj. piątek) od 17 w Pałacu w Siarach odbędzie się koncert rapowy, podczas którego będą zbierane datki na operację Antosi. Na scenie wystąpią lokalne gwiazdy, m.in. Młody Graba, Kejmil, Mlodypatiolo, 3BRAT, GrochuBartt, Bessens, Fealeep, Bienias. Koszt wstępu to dobrowolne datki rozpoczynające się od 20 zł.

Chorej Antosi Kluk można również pomóc przekazując dowolną kwotę poprzez portal Siepomaga.pl.


Dziękujemy za przesłanie błędu