Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
16/10/2020 - 13:25

Gorlice: w szpitalu im. H. Klimontowicza pozamykali oddziały

Szpital Specjalistyczny im. H. Klimontowicza w Gorlicach zamknął niektóre oddziały oraz rejestrację główną do poradni specjalistycznych. Powód? Wykryto potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem wśród personelu medycznego.

Zakażeń koronawirusem jest coraz więcej w naszym regionie. Dzisiaj nie ma już chyba szpitala, w którym ktoś z personelu medycznego czy to lekarz czy z osób z personelu medycznego nie byłby zakażony tym groźnym wirusem.

Swoje oddziały zamykał już szpital w Nowym Sączu, ale także szpitale ościenne w Krynicy Zdroju i Limanowej. Teraz taką decyzję musiał podjąć dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. H. Klimontowicza w Gorlicach.

Powód? U trzech osób z personelu medycznego zostało potwierdzone zakażenie koronawirusem.

- Ze względów epidemiologicznych zostały zamknięte oddziały: noworodków i wcześniaków oraz oddział położniczy, a także oddział ortopedii - powiedział portalowi Sądeczanin Marian Świerz, dyrektor gorlickiego szpitala.

Oprócz tego z powodów epidemiologicznych zamknięta jest też rejestracja główna do poradni specjalistycznych. Ta nieczynna będzie do 16 października. Rejestrować się można drogą mailową.

Oddział Noworodków i Wcześniaków oraz Oddział Położniczy Szpitala w Gorlicach będzie zamknięty do 21 października, a oddział ortopedii do 20 października.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. arch. Sadeczanin.info.Dziękujemy za przesłanie błędu