Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
25/12/2017 - 13:55

Górskie łamanie się opłatkiem. Turystyczna wigilia w schronisku w Pieninach

Dzieci ze Szkolnego Koła Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Łabowej, urządziły sobie wraz z opiekunami turystyczną wigilię w schronisku „Trzy Korony” w Pieninach.

Przed tą prawdziwą wigilią, dla młodzieży zorganizano coś specjalnego. - W ten uroczysty i świąteczny wieczór razem z młodymi  turystami przy wigilijnym stole zasiadła przewodnik dziecięcych wycieczek Joanna Król, nauczyciele opiekujący się kołem Dorota Rolka i Bożena Świgut oraz reprezentacja zarządu Oddziału Beskid PTT z prezesem Wojciechem Szarotą na czele. Zanim na stołach pojawił się tradycyjny barszczyk z uszkami połamano się opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia - powiedział nam Zbigniew Smajdor.  

Jakie atrakcje przygotowano prócz wyjątkowej wieczerzy w górach? - Wigilijne spotkanie poprzedziła wycieczka Drogą Pienińską ze Szczawnicy do Czerwonego Klasztoru i Sromowiec Niżnych. Następnego dnia, po przespanej w schronisku nocy, młodzi turyści wyruszyli na szlak Pienin Czorsztyńskich. Z Przełęczy Osice powędrowali na Przełęcz Szopka i do Krościenka - dodał Zbigniew Smajdor, jeden z organizatorów.

MŚ ([email protected]). Fot. Władysław ŁobozDziękujemy za przesłanie błędu