Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
14/12/2018 - 16:55

Goście, mili goście, za stołem Fundacji Sądeckiej

W piątek 14 grudnia, w siedzibie Fundacji Sądeckiej gwarno było jeszcze bardziej niż na co dzień. Na opłatkowych spotkaniach gościliśmy naszych najmilszych sojuszników i współpracowników.

Librantowianie
Przy ul. Barbackiego 57 w Nowym Sączu, na tradycyjnym, opłatkowym spotkaniu, gościliśmy w piątek członków Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Sądeckiej, którego prezesem jest Piotr Gniadecki i Stowarzyszenia Kasa Wzajemnej Pomocy. Były serdeczne, opłatkowe życzenia i długie rozmowy o tym, co w tym roku najważniejsze. Z członkami władz obu stowarzyszeń spotkał się Zygmunt Berdychowski, prezes Stowarzyszenia Kasa Wzajemnej Pomocy i przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego.

Spotkanie nie byłyby tak udane bez wspaniałych kolęd w wykonaniu długo oklaskiwanych Zespołu Regionalnego Librantowianie oraz Muzyka Błankowiany.


Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Sądeckiej zostało założone w 2005 roku, skupia ponad 200 członków z powiatu nowosądeckiego.  Statutowym celem Stowarzyszenia jest reprezentacja najniższego szczebla samorządu lokalnego, jakim jest sołectwo, wobec administracji państwowej i samorządowej. Stowarzyszenie organizuje szkolenia dla swoich członków m.in. w zakresie pozyskiwania środków unijnych, to własnie sołtysi wskazują potrzeby inwestycyjne swoich wiosek i mobilizują mieszkańców do działania.

Stowarzyszenie Kasa Wzajemnej Pomocy, działa od ponad dwudziestu lat przy Fundacji Sadeckiej. W oststnim walnym zgromadzeniu wzięła udział ponad setka delegatów, reprezentujących trzy- i pół tysięczną rzeszę członków stowarzyszenia, skupionych w 33. kołach gminnych, rozsianych po całym regionie.

Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin” powstało w 2013 roku z inicjatywy Zygmunta Berdychowskiego, założyciela Fundacji Sądeckiej. Łączy rodowitych mieszkańców Sądecczyzny oraz miłośników tego regionu. SKT skupia wokół siebie działaczy kultury, regionalistów, nauczycieli, samorządowców, ludzi, którym droga jest Ziemia Sądecka, dziedzictwo dziadów i ojców.

[email protected]

W gronie przyjaciół łamaliśmy się opłatkiem
Już przedświątecznie i opłatkowo było dziś w siedzibie Fundacji Sądeckiej:


Dziękujemy za przesłanie błędu