Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
26/07/2021 - 12:10

Gratka do rowerzystów. Trwają prace przy gorlickim singletracku [ZDJĘCIA]

Wkrótce gorliczanie będą mogli korzystać z singletracku. Jego budowa trwa na zboczu Góry Cmentarnej. Będzie to nie lada grata dla wszystkich miłośników rowerów i możliwość przetestowania swoich umiejętności.

Niedawno w Gorlicach pojawiły się stacje dla rowerów, umożliwiające ich szybką naprawę. Wkrótce w mieście będzie dostępna kolejna atrakcja dla miłośników dwóch kółek. Na zboczu Góry Cmentarnej budowany jest bowiem singletrack.

- Singletracki to wąskie, zazwyczaj jednokierunkowe, kręte ścieżki rowerowe, wijące się pomiędzy drzewami. Mają odpowiednio wyprofilowane zakręty, pozwalające przemieszczać się rowerem w bezpośredniej bliskości przyrody – czytamy na stronie Urzędu Miasta w Gorlicach.

Dostępne będą 3 różne trasy. Na początku podjazdowej (jest jednocześnie końcem trasy zjazdowej) będzie plac startowo-wypoczynkowy, z ławkami i stojakami na rowery. Na całym odcinku ustawione będą natomiast różnego rodzaju przeszkody, jak northshore’y (kładki drewniane), rollery (nasyp ziemny – muldy), rockgarden (narzut sklany) czy kładki pod dropy.

Inwestycja została wybrana w Budżecie Obywatelskim. Przypomnijmy, że w Gorlicach jest dostępny także pumptrack. ([email protected], fot.: UM Gorlice)

Budowa singletracku w Gorlicach
W Gorlicach trwa budowa singletracku. Będzie to gratka dla miłośników jazdy na rowerze.


Dziękujemy za przesłanie błędu