Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
23/11/2018 - 16:05

Gródek nad Dunajcem: I sesja i Klimek nadal trzyma stery w radzie

Józef Klimek po raz kolejny został wybrany na szefa rady gminy Gródek nad Dunajcem. Józef Klimek mandat wywalczył KWW Dla Dobra Mieszkańców Gminy Gródek Nad Dunajcem. Kto go będzie zastępował?

Jeszcze w sierpniu spora część mieszkańców gminy Gródek nad Dunajcem liczyła na to, że Józef Klimek zdecyduje się na start w wyborach na wójta. Tak się jednak nie stało. Były już szef (sam zrezygnował z tej funkcji) a obecnie pracownik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta zdecydował się utrzymać jedynie mandat radnego.

Zobacz też: Gródek nad Dunajcem. Wyniki wyborów 2018: kto został wójtem Gródka nad Dunajcem

Od wczoraj, od 22 listopada znów jest szefem rady gminy. Kandydatów na to stanowisko było dwóch, kontrkandydatem Klimka był radny Wiesław Matusik z KWW Gmina dla Wszystkich. Wynik głosowania osiem do siedmiu głosów,

Jego zastępczynią została radna Bogumiła Babiarczyk z KWW Józefa Tobiasza, czyli z list wójta gminy.  I ona wybrała została 8 głosami a jej konkurentem był Wiesław Mrzygłód z KWW Sołectwa Tropie.

Zobacz też: Wyniki wyborów 2018 w gminie Gródek nad Dunajcem. Kto został radnym?

Wybór prezydium rady przeprowadzono w głosowaniu tajnym a inauguracyjną sesję poprowadził radny senior, czyli najstarszy wiekiem Jan Winiarski.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: UG Gródek nad Dunajcem

Gródek nad Dunajcem: I sesja i Klimek nadal trzyma stery w radzie
Fot.: UG Gródek nad Dunajcem


Dziękujemy za przesłanie błędu