Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 17 września. Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza
28/10/2020 - 13:55

Gródek nad Dunajcem. Jakie będą losy Małpiej Wyspy? Sesja online

W Zespole Szkół w Gródku nad Dunajcem odbyła się sesja rady. Przed radnymi podsumowanie bieżącej sytuacji finansowej oraz uchwalenie ostatnich zmian w budżecie. Na dziś zaplanowano również ustosunkowanie się do petycji wędkarzy, którzy walczą o Małpią Wyspę.

XXIX sesja rady gminy Gródek nad Dunajcem już trwa. Po zapoznaniu się z porządkiem obrad spodziewamy się żywej dyskusji nad sprawami kluczowymi dla gminy. Radni będą debatować nad działalnością wójta Józefa Tobiasza w okresie między sesjami. Pojawi się także oficjalna informacja w sprawie analizy oświadczeń majątkowych samorządowców.

Czytaj też: Gródek nad Dunajcem: wędkarze walczą o Małpią Wyspę. Petycję podpisało 300 osób

Z niecierpliwością czekamy również na rozstrzygnięcie sprawy związanej z zagospodarowaniem terenu wyspy Grodzisko, znanej mieszkańcom Sądecczyzny jako Małpia Wyspa. W skierowanej do władz gminy petycji okoliczni wędkarze zwrócili uwagę na podtrzymanie jej ochrony oraz niezmienianie jej stanu prawnego. Ich postulaty poparło aż 300 osób.

Jakie uchwały podejmą radni? Czym zaskoczą nas podczas dzisiejszej sesji? Obserwuj obrady na bieżąco z "Sądeczaninem”! (k.kos@sadeczanin.info, fot. archiwum)Dziękujemy za przesłanie błędu