Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
06/11/2020 - 13:10

Gródek nad Dunajcem: od przyszłego roku wzrośnie opłata klimatyczna

Podczas ostatniej sesji radni Gródka nad Dunajcem podjęli kilka uchwał. Część z nich była związana z budżetem gminy, pozostałe z kolei dotyczyły zgłoszonej przez wędkarzy petycji w sprawie Małpiej Wyspy, podniesienia podatku od środków transportu oraz nowej wysokości opłaty klimatycznej.

Niezmieniana od 2015 roku stawka opłaty miejscowej jest pobierana na podstawie ustawy o samorządzie gminnym oraz ustawy o podatkach i opłatach lokalnych od osób fizycznych przebywających czasowo w celach wypoczynkowych, turystycznych lub szkoleniowych w miejscowościach o szczególnych walorach uzdrowiskowych, klimatycznych lub krajobrazowych. Taką gminą bez wątpienia jest rejon malowniczego Gródka nad Dunajcem i Jeziora Rożnowskiego.

Czytaj też: Oświadczenia majątkowe i wyższe podatki. O tym dyskutowali radni Gródka

Projekt uchwały w sprawie zmiany wysokości stawki opłaty miejscowej został przyjęty przez radnych pod koniec października, podczas ostatniego posiedzenia. Wówczas zaproponowano wprowadzenie zmian do poprzedniej uchwały, która została podjęta 5 lat temu.

Nowa stawka ma wynosić 2,40 zł za każdą rozpoczętą dobę pobytu od każdej osoby. Będzie miała zastosowanie do opłaty klimatycznej należnej od 1 stycznia 2021 roku. Rozstrzygnięcie samorządowców jest związane z aktualnym rozporządzeniem Rady Ministrów. (k.kos@sadeczanin.info, fot. archiwum)Dziękujemy za przesłanie błędu