Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
26/09/2022 - 19:00

Gródek nad Dunajcem: odważni strażacy ruszyli do walki. Tym razem stawką nie było życie

Na stadionie sportowym w Bartkowej – Posadowej odbyły się kolejne zmagania Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Odważni strażacy stanęli do walki. Kto wygrał i pokonał rywali we wszystkich konkurencjach?

Tegorocznym zmaganiom strażaków towarzyszyła piękna pogoda. Nie zmienia to jednak faktu, że na upał nie narzekał nikt. Z terenu gminy Gródek nad Dunajcem w zmaganiach uczestniczyło siedem drużyn – cztery dziewczęce i trzy chłopięce, natomiast z Łososiny Dolnej udział zadeklarowały cztery drużyny chłopięce.

Młodzież rywalizowała w następujących konkurencjach: musztra, ćwiczenie bojowe i sztafeta pożarnicza. Sędzią głównym zawodów był Naczelnik Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego, bryg. Marian Marszałek z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Zawody przebiegły sprawnie i bez kontuzji. Zmagania odważnych, młodych strażaków dopingowała licznie zgromadzona publiczność. Był to dla nich przede wszystkim sprawdzian sprawności organizacyjnej i sportowego ducha.

Wyniki prezentują się następująco:

Kategoria dziewcząt

1. MDP OSP Gródek nad Dunajcem (MDP w Podolu-Górowej dr. 2.)
2. MDP OSP Gródek nad Dunajcem (MDP w Podolu-Górowej dr. 1.)
3. MDP OSP Gródek nad Dunajcem
4. MDP OSP Przydonica

Kategoria chłopców

1.MDP OSP Przydonica
2. MDP OSP Gródek nad Dunajcem (MDP w Podolu-Górowej)

Po zawodach nastąpiło uroczyste wręczenie pucharów i dyplomów oraz skromny poczęstunek. ([email protected], fot. UG Gródek nad Dunajcem)Dziękujemy za przesłanie błędu