Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
08/04/2021 - 12:45

Gródek nad Dunajcem przeznaczy 1,5 miliona na boiska sportowe i siłownię

To nie koniec wsparcia finansowego dla Gródka nad Dunajcem. Inwestycji bliskich mieszkańcom i koniecznych z uwagi na ich podstawowe potrzeby jest więcej. Dlatego dotacja została przyznana jeszcze raz.

Czytaj też: Zakład karny nad Jeziorem Rożnowskim. Co poszło nie tak?

Gródek nad Dunajcem znalazł się wśród kilkudziesięciu gmin, które po raz kolejny otrzymały bezzwrotne wsparcie z rządowego funduszu inwestycji lokalnych. W ramach drugiego naboru gmina otrzyma 1,5 miliona złotych. Przypomnijmy, że za pierwszym razem do Gródka trafiło dofinansowanie w wysokości ponad 2 milionów złotych. Kwota ma zostać wykorzystana na turystyczno-rekreacyjne zagospodarowanie terenu gminy.

Informację o kolejnych wynikach opublikowano kilka dni temu na stronie urzędu wojewódzkiego. Cenna dotacja ma zostać przeznaczona na rozwój infrastruktury sportowej gminy, co znacznie zwiększa szansę na całkowity remont boisk sportowych w Przydonicy i Bartkowej – Posadowej. W tych miejscowościach brakowało orlika z prawdziwego zdarzenia. Choć zawsze były chęci, brakowało pieniędzy. Tym razem powinno się udać.

W pobliżu pojawi się też zaplecze sportowe, szatnie i odpowiednie wyposażenie. Boiska zostaną przystosowane nie tylko do gry w piłkę nożną. Lokalna społeczność może spodziewać się tzw. małej architektury sportowej, miejsc, w których będzie można odpocząć i obejrzeć mecz, a nawet poćwiczyć na świeżym powietrzu – w planach jest także budowa zewnętrznej siłowni plenerowej. Wygląda na to, że gmina zadba także o jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej – dla strażaków zostanie przygotowany specjalny plac, na którym będą mogli ćwiczyć. (k.kos@sadeczanin.info, fot. archiwum)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020