Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
27/11/2020 - 11:55

Gródek nad Dunajcem: trwa sesja. Czy w gminie pojawią się nowe linie autobusowe?

W Gródku nad Dunajcem właśnie rozpoczęły się obrady. Zespół Szkół w gminie zgromadził liczne audytorium. Za kilka minut okaże się czy radni mają kworum. Jakie uchwały podejmą samorządowcy?

Trwa XXX sesja rady gminy Gródek nad Dunajcem. Radni podejmą uchwałę w sprawie utworzenia dwóch linii autobusowych w gminie. Taką potrzebę składali dotknięci wykluczeniem transportowym mieszkańcy miejscowości Tropie, Roztoka-Brzeziny, Rożnowa i Przydonicy.

Utrzymanie linii jest kosztowne, jednak włodarze jednostki samorządu terytorialnego skorzystali z naboru ogłoszonego przez wojewodę małopolskiego na wnioski o dotację z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na 2021 rok.

Czytaj też: Mieszkańcy tych wsi potrzebowali autobusu. W Gródku pojawią się dwie nowe linie

Samorządowcy przyjmą sprawozdanie z działalności wójta Józefa Tobiasza w okresie między sesjami. Zajmą się także kwestią ustalenia regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w gminnych szkołach i placówkach oświatowych oraz sprawą przyznawania im nagród.

Największe emocje budzi jednak końcowy punkt obrad, a dokładnie interpelacje radnych, sprawy bieżące i wolne wnioski. Co tym razem zaproponują samorządowcy? Z jakimi problemami zmagają się sołectwa Gródka nad Dunajcem? Zachęcamy do udziału w sesji rady gminy online. Po zakończeniu posiedzenia relacja z obrad będzie dostępna w zakładce ”archiwum nagrań”. (k.kos@sadeczanin.info, fot. Pixabay.com)Dziękujemy za przesłanie błędu