Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
04/09/2022 - 18:00

Gródek nad Dunajcem: w tym tygodniu sesja rady gminy. Radni podsumują sezon letni nad Jeziorem Rożnowskim

Wakacje dobiegły już końca, a wrzesień – jak co roku – jest czasem podsumowań sezonu letniego i tego, co wydarzyło się w ostatnich tygodniach w gminie Gródek nad Dunajcem. Wszystkiego dowiemy się już za kilka dni, podczas sesji. Sprawdziliśmy treść najciekawszych uchwał.

Najbliższa sesja rady gminy Gródek nad Dunajcem została zaplanowana na 6 września (wtorek) na godzinę 13. Radni będą obradować w urzędzie gminy. Wójt Józef Tobiasz przedstawi sprawozdanie ze swojej działalności w okresie między sesjami. Radni przeanalizują także stan wykonania budżetu za pierwsze półrocze 2022 roku.

Przede wszystkim jednak wrzesień jest czasem podsumowań sezonu letniego nad Jeziorem Rożnowskim. Radni przegłosują ponadto dopłaty dla odbiorców usług zaopatrzenia w wodę oraz zbiorowego odprowadzania ścieków, którzy korzystają z taryfy. Spodziewamy się również kilku zmian w budżecie.

Podczas sesji zostanie także przedstawiona informacja dotycząca przygotowania placówek oświatowych do nowego roku szkolnego pod względem przeprowadzonych bądź planowanych remontów i inwestycji. Pod koniec posiedzenia radni będą mogli zabrać głos w sprawach bieżących, które najczęściej budzą wiele emocji. Ich wnioski odzwierciedlają oczekiwania i postulaty lokalnej społeczności. Co jeszcze wydarzy się podczas sesji?

Zachęcamy do oglądania obrad w portalu sądeczanin.info. Transmisja z posiedzenia po jego zakończeniu będzie dostępna w zakładce ”archiwum nagrań”. ([email protected], fot. archiwum Sądeczanin)Dziękujemy za przesłanie błędu