Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 kwietnia. Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy
19/05/2013 - 13:22

Groźny pożar w Nowym Sączu. Poparzony mężczyzna trafił do szpitala

Dzisiaj (19 maja) w nocy w jednym z bloków przy ul. Królowej Jadwigi w Nowym Sączu wybuchł groźny pożar. Strażacy wynieśli z płonącego mieszkania poparzonego mężczyznę w wieku około 40 lat. Karetka pogotowia ratunkowego przetransportowała go do szpitala. Trzydziestu mieszkańców spędziło kilka godzin czekając przed blokiem. Musieli oni opuścić swoje mieszkania na czas trwania akcji ratowniczej.
Sądeccy strażacy zostali zaalarmowani o pożarze w jednym z bloków przy ul. Królowej Jadwigi kilkanaście minut po godz. 3. W akcji ratowniczej brały udział trzy zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1, pogotowie ratunkowe, energetyczne i gazowe oraz policja.
- Po dotarciu strażaków na miejsce pożaru okazało się, że płonie mieszkanie znajdujące się na parterze budynku – mówi bryg. Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu. – Pożarem objęte były pokój, przedpokój i część kuchni. Ogień wydostawał się na zewnątrz przez przepalone okno w pokoju.
Swoje mieszkania, jeszcze przed przyjazdem strażaków opuściło trzydziestu lokatorów, którzy czekali przed budynkiem. Od nich ratownicy dowiedzieli się, że w płonącym mieszkaniu mogą znajdować się dwie osoby.
- Strażacy mieli utrudniony dojazd do miejsca pożaru, ze względu na samochody parkujące na drogach dojazdowych do bloku, w którym paliło się – dodaje bryg. Marszałek. – Trzeba było rozwijać linie gaśniczą.
Strażacy przystawili drabinę do jednego z pomieszczeń w płonącym mieszkaniu i przygasili pożar. Za pomocą specjalistycznego sprzętu wyważono także drzwi antywłamaniowe, by ratownicy mogli wejść do mieszkania i przeszukać znajdujące się w nim pomieszczenia.
- W jednym z nich, który na szczęście nie był objęty pożarem strażacy znaleźli mężczyznę w wieku około 40 lat, leżącego koło wersalki – opowiada rzecznik sądeckich strażaków. – Błyskawicznie wynieśli go z mieszkania, udrożnili drogi oddechowe i podali tlen. Mężczyzna miał oparzenia II stopnia ramion i pleców. Ratownicy nałożyli mu na te miejsca opatrunki hydrożelowe i okryli specjalną folią termoizolacyjną. Poparzonego przekazano zespołowi pogotowia ratunkowego.
Mężczyzna został zabrany do szpitala. Pożar w mieszkaniu ugaszono. Strażacy sprawdzili pomieszczenia, czy nie ma w nich innych osób. Na szczęście nikogo już nie odnaleziono. Mieszkanie, w którym pojawił się ogień, jak również klatka schodowa zostały oddymione. Sprawdzono je także, czy nie ma w nich tlenku węgla. Na szczęście nie stwierdzono obecności czadu. W wyniku pożaru w mieszkaniu spłonęły: pokój, przedpokój i część kuchni. Przyczyna pożaru jest na razie nieustalona.

(MIGA)
Fot. arch. PSP w Nowym Sączu.
Dziękujemy za przesłanie błędu