Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
01/03/2021 - 13:50

Grybów: decyzja zapadła. Wkrótce w Białej Niżnej powstanie odkryte kąpielisko

Do 2023 roku w Białej Niżnej powinno powstać odkryte kąpielisko. Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Grybów, radni podjęli decyzję o wykonaniu jego projektu. Jak mówił wójt Jacek Migacz, w przyszłości może powstać także kryty basen.

Sprawa budowy basenu w Gminie Grybów ciągnie się już od dłuższego czasu. Poprzedni wójt Piotr Krok ogłosił przetarg na jego budowę wraz z zapleczem gastronomicznym i salami konferencyjnymi. Całość miała się znajdować w Białej Niżnej. Z planów tych ostatecznie nic nie wyszło, bo najniższa oferta przewyższała zakładany budżet na tę inwestycję.

Zobacz także: Zanieczyszczona woda w Grybowie. Czytelnik alarmuje, miasto odpowiada

Sprawa wróciła podczas piątkowej sesji Rady Gminy. Dotyczyła jednak budowy kąpieliska odkrytego, co spotkało się z krytyką niektórych radnych. Jan Radzik mówił. m.in., że wójt nie korzysta z gotowej dokumentacji, ale zmienia przeznaczenie terenu na basen odkryty, który nie będzie służył cały rok, a tylko kilka miesięcy.

- Same koszty utrzymania zaprojektowanego wcześniej obiektu to 1,6 mln złotych rocznie. Doliczając obsługę, ratowników itd. to około 3 miliony złotych. Wychodzi na to, że od mieszkańca musielibyśmy pobrać opłatę 20 zł za godzinę korzystania z basenu. Koncepcja otwartego kąpieliska to pomysł także mój. Będzie z niego korzystać zarówno młodzież szkolna, jak i dorośli w sezonie letnim. Gdy gminę będzie stać, wybudujemy także basen kryty – odpowiedział wójt Jacek Migacz.

Zobacz także: Grybów: inwestycyjna ofensywa. W piątek podpisanie umowy na budowę szkoły

Ostatecznie szesnastu z dziewiętnastu radnych przychyliło się do decyzji o budowie odkrytego kąpieliska. Jego koszt to około 12 milionów złotych. Ma zostać pokryty w głównej mierze z dofinansowania rządowego. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: Zdjęcie ilustracyjne/ Pixabay.com)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020