Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
29/12/2019 - 14:45

Grybowscy policjanci dostali prezent za ponad 130 tys. zł

To były wyjątkowe święta dla policjantów z Grybowa. Funkcjonariusze otrzymali nowiutki samochód marki Kia, który kosztował ponad 130 tysięcy złotych, z czego gmina Grybów przeznaczyła na zakup pojazdu 20 tysięcy.

W wigilię Bożego Narodzenia w sądeckiej komendzie odbyło się uroczyste poświęcenie oraz przekazanie nowo zakupionych radiowozów. Jeden z nich marki Kia trafił do policjantów z Grybowa. W sumie nowosądeccy stróże prawa otrzymali aż cztery nowe auta – dwa oznakowane samochody marki Kia Sportage z napędem na cztery koła i dwa nieoznakowane marki Hyundai i30 oraz Toyota Land Cruiser. Ten ostatni w całości został zakupiony z budżetu policji, pozostałe zostały dofinansowane przez siedem gmin oraz starostwo powiatowe.

Komendant Miejski Policji insp. Jarosław Tokarczyk podziękował wszystkim samorządom za pomoc, bo bez niej nie udałoby się wymienić wysłużonej floty, podkreślając, że nowe samochody policyjne, zwłaszcza te wyposażone w napęd na cztery koła są niezwykle przydatne w górzystym terenie.

Kluczyki do radiowozu, który trafił do policjantów z Grybowa odebrał komendant podinsp. Dariusz Kotala oraz dzielnicowy st. sierż. Artur Rycek

- Oprócz pieniędzy na zakup nowego samochodu, w ciągu roku środki z budżetu gminy trafiają do policji na dodatkowe patrole, paliwo oraz nagrody dla najlepszych policjantów – czytamy na stronie gminy Grybów.  

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG [email protected], Fot. KMP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe