Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 18 sierpnia. Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
24/01/2019 - 13:00

Grzegorz Biedroń był prezesem i znowu jest prezesem

Po tym jak Leszek Zegzda ustąpił z fotela prezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej, szybko znalazł się jego następca. Stery w organizacji przejmuje wojewódzki radny Grzegorz Biedroń, były prezes krynickiego uzdrowiska.

Przypomnijmy, że  Leszek Zegzda złożył rezygnację z funkcji prezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej.  

Czytaj też Zegzda odleciał z Krakowa. PiS-owska miotła urzędu marszałkowskiego już działa

-Organizacja Funkcjonuje dobrze dzięki temu, że ma dobre relacje z samorządem województwa małopolskiego, które w dużej mierze, poprzez składkę, działalność Małopolskiej Organizacji Turystycznej finansuje – uzasadniał swoją decyzję w rozmowie z „ Sądeczaninem".

- Rozwiązanie może być dwojakie. Albo trzymać się kurczowo swojego stanowiska i ryzykować brakiem porozumienia, albo się porozumieć i w pokojowy sposób, dla dobra instytucji, co jeszcze raz podkreślam, przekazać pałeczkę komuś, kto będzie tym dobrze zarządzał. Wolę uzgodnić pewne rzeczy i wiedzieć, kto po mnie przyjdzie, niż zostawić to na żywioł i w konsekwencji doprowadzić do złego funkcjonowania placówki - tłumaczył Zegzda.

Pytany o to, kto go na stanowisku zastąpi, stwierdził, że już wie i że go to satysfakcjonuje. Nazwiska zdradzić jednak nie chciał. Czy chodziło o radnego wojewódzkiego Grzegorza Biedronia?  Urząd marszałkowski właśnie poinformował, że to właśnie on  został nowym prezesem Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Przypomnijmy, że po tym jak Jarosław Kaczyński zakręcił kurek z pieniędzmi działaczom PiS, którzy mieli intratne posady w spółkach skarbu państwa i kazał im wybierać, albo pieniądze albo polityka, Biedroń zrezygnował z posady prezesa krynickiej spółki uzdrowiskowej i z powodzeniem wystartował w wyborach do sejmiku. W kuluarach mówiło się, że to on jest typowany na nowego marszałka Małopolski. Spekulacje się nie potwierdziły, bo komitet polityczny PiS wskazał na Witolda Kozłowskiego. Grzegorz Biedroń została bez posady. Teraz będzie szefował Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Czytaj też Co się stało? Biedroń rzuca posadę prezesa krynickiego uzdrowiska

Nowego prezesa przedstawił Tomasz Urynowicz, wicemarszałek Małopolski. Grzegorz Biedroń jest historykiem i samorządowcem. Współorganizator struktur „Solidarności” i Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” przy w 1989 roku. Od 1999 do 2016 roku był dyrektorem Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach. W latach 1992-1994 piastował stanowisko burmistrza Limanowej, w latach 1992-2002 był radnym Limanowej, a od 2006 r. nieprzerwanie jest radnym województwa małopolskiego. Już czwartą kadencję przewodniczy Komisji Rozwoju Regionu, Promocji i Współpracy z Zagranicą. Jako prezes kierował Uzdrowiskiem Krynica-Żegiestów S.A. w latach 2016-2018. Od 1981 roku jest przewodnikiem beskidzkim.

[email protected] fot.archiwum

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"