Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
22/11/2018 - 21:50

I sesja w Rytrze: Tomasz Kulig nadal jest szefem rady?

Rokowania nowego wójta Rytra Jana Kotarby okazały się trafione – szefem ryterskiej rady nadal jest Tomasz Kulig, który w tych wyborach startował z jego list.

Zobacz teżRytro: Wójt ostro zabiera się do pracy. Ośrodek zdrowia i wodociąg na tapecie

O tym, że Jan Kotarba i Tomasz Kulig świetnie się dogadują i stanowią silny team w samorządzie wiadomo nie od dziś. Jednak, mimo że Kotarbie udało się wprowadzić do rady większość, przed głosowaniem mógł tylko spekulować, że Kulig dalej, jak w poprzedniej kadencji, będzie kierował radą.

Zobacz też: Rytro: Wójt Wnętrzak przegrał wybory, ale o zajęcie się nie boi

Dziś okazało się, że nieliczna opozycja nie wystawiła żadnego kontrkandydata dla Kuliga i tym samym, to właśnie jemu przypadło kierownictwo w radzie przez najbliższe pięć lat. Poparło go aż 12 radnych, 1 radny był przeciw a 2 wstrzymało się od głosu.

Słabszy już wynik zadecydował z kolei, że wiceprzewodniczącym został Krzysztof Tokarczyk. Choć i on nie miał konkurenci i jest ze stronnictwa Kotarby to opowiedziało się za nim 9 radnych, 1 był przeciw a 5 kolejnych wstrzymało się od głosu.

Radnym nie udało się natomiast ustalić terminu najbliższej sesji, ale już wiadomo, że musi się ona odbyć jeszcze w listopadzie.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ESDziękujemy za przesłanie błędu