Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
09/09/2021 - 11:45

I wszystko jasne. CBA sprawdziło przetarg na budowę stadionu Sandecji

W maju informowaliśmy o rozpoczęciu przez CBA czynności analityczno-informacyjnych, w związku z przetargiem na budowę nowego stadionu Sandecji. Co ustalono? Jak się okazuje, żadne nieprawidłowości nie zostały wykryte.

Od podpisania umowy na budowę nowego stadionu Sandecji miną wkrótce trzy miesiące. Prace na stadionie postępują w bardzo szybkim tempie. Wkrótce powinna się na nim pojawić podgrzewana murawa i piłkarze będą ponownie rozgrywać mecze w Nowym Sączu.

W tle budowy cały czas pozostawała sprawa unieważnienia poprzedniego przetargu. Dokumenty zostały zabezpieczone przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Informację tę potwierdził nam w maju Wydział Komunikacji Społecznej tej instytucji.

- Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi czynności analityczno – informacyjne, między innymi weryfikację postępowania przetargowego. Czynności są w toku i dopiero po ich zakończeniu biuro będzie mogło udzielić więcej informacji – odpowiedziało wówczas CBA na nasze zapytanie.

Jak się okazuje sprawdzanie dobiegło już do końca. -  Zakończone czynności dotyczące przetargu na budowę stadionu Sandecji nie dały podstaw do wszczęcia innych czynności określonych w ustawie o CBA – informuje służba.

Kwestia, która nurtowała kibiców została zatem wyjaśniona. Budowa obiektu może być cały czas kontynuowana. Przypomnijmy, że inwestor ma dwa lata na jej zakończenie. ([email protected], fot.: Iga Michalec)Dziękujemy za przesłanie błędu