Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
30/06/2019 - 09:10

I znowu dziś żar leje się z nieba. Kiedy przyjdzie ochłodzenie?

Było trochę chłodniej? No to już się skończyło. Dziś znowu żar poleje się z nieba. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem.

Upał nie odpuszcza. Ledwie dwa dni było nieco chłodniej, teraz znowu słupki rtęci poszybują do góry. Temperatura powietrza w ciągu dnia wyniesie od 30 do 34 stopni.  W nocy termometry pokażą 17-20 stopni. Ostrzeżenie wydane przez krakowskie Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych obowiązuje do poniedziałku do godziny 20.

czytaj też Ludzie wariują od upałów. Jechał przez miasto... na golasa na skuterze! 

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca, aby w związku z upałami ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, nie wychodzić - jeśli nie ma takiej potrzeby - z domu oraz unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy.

Czytaj też Szok! Nie uwierzycie, ile stopni pokazywały termometry w Nowym Sączu  

Podczas upałów nie można zostawiać dzieci w zamkniętym samochodzie. W razie wystąpienia objawów przegrzania organizmu - przyśpieszonego oddechu, temperatury, nudności, zawrotów głowy lub dreszczy - należy szukać pomocy, dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 999. Bez opieki w autach nie powinno się zostawiać również zwierząt.

Czytaj też Mózg się gotuje od upału. Czy można odmówić przyjścia do pracy?

[email protected] fot.JmDziękujemy za przesłanie błędu