Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
12/10/2018 - 16:35

Ich do nauki gonić nie trzeba. Studenci trzeciego wieku wrócili na uniwersytet

Po wakacjach studenci z ciężkim sercem wrócili na uczelnie. Ale są i tacy, którzy rok akademicki rozpoczeli z wielkim zapałem. To studenci Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Są już na emeryturze, ale żyją aktywnie i ciągle chcą się uczyć.

                                                                                                                                                              

Z roku na rok wzrasta liczba seniorów, którzy  są głodni wiedzy i chcą aktywnie uczestniczyć w życiu miasta. Idealnym miejscem dla ich pasji jest Stowarzyszenie Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku, któremu ciągle przybywa słuchaczy. Ten rok akademicki  rozpoczęło blisko 350 słuchaczy, choć prezes stowarzyszenia Wieku Wiesława Borczyk przewiduje, że ich liczba może docelowo wzrosnąć do 420.

To dlatego, że wydłużyliśmy nabór do końca miesiąca - wyjaśnia Wiesława Borczyk. - Wiąże się to z uruchomieniem dodatkowej sekcji - historycznej. Chcieli tego sami słuchacze. Zajęcia odbywać się będą w godzinach popołudniowych.

Podczas uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego seniorzy wysłuchali debaty sądeckich historyków prof. dr. hab. Juliana Dybca, dr. Łukasza Połomskiego i Michała Zacłony, którzy próbowali odpowiedzieć na pytanie, co dziś oznaczają wolność i niepodległość. Dyskusję moderował Artur Franczak – dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu.

Przypomnijmy, że Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku od 2004 r. prowadzi działalność edukacyjną, aktywizującą i integrującą seniorów. Oferta obejmuje wykłady, różnorodne tematyczne warsztaty i seminaria, kursy komputerowe, naukę języków obcych, zajęcia aktywności ruchowej, a także wyjazdy edukacyjne i spotkania integracyjne. Co roku organizuje też Forum III Wieku na Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju.

oprac Jm, źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu







Dziękujemy za przesłanie błędu