Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
17/03/2023 - 18:25

Ile razy zdawał egzamin na prawo jazdy rekordzista sądeckiego MORD? No, no...

W Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu codzienne egzaminowanych jest wielu kursantów zdających na prawo jazdy różnych kategorii. Nie wszystkim jednak udaje się zdać egzamin teoretyczny oraz praktyczny za pierwszym razem. Oczywiście są i tacy kursanci, którzy podchodzą do egzaminu i za pierwszym razem i mają go pomyślnie za sobą, ale ta placówka – podobnie zresztą, jak każda taka w Polsce - ma też swoich rekordzistów.

Szefów sądeckiego MORD-u zapytaliśmy ile razy podchodzili do egzaminu ci, któzym nie udawała się zdać za pierwszym razem.

- Jeśli chodzi o egzamin teoretyczny to rekordzista podchodził do egzaminu na prawo jazdy kategorii B (najbardziej popularna) 68 razy – powiedział „Sądeczaninowi” Marek Pławiak, dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

– Tutaj wchodzi w grę okres od kwietnia 2017 do grudnia 2018 roku. Tyle razy zdawał kursant - mężczyzna. Natomiast jeśli chodzi o egzamin praktyczny, czyli jazdę w terenie to rekordzista – kandydat (też mężczyzna) podchodził do tego egzaminu trzydzieści pięć razy w okresie od stycznia 2018 do listopada 2022. I, niestety, dotąd go nie zdał.

Najstarszą osobą, która zdawała egzamin na prawo jazdy okazał się kursant, który podchodził do tego egzaminu mając 78 lat. Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu