Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 września. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
08/08/2020 - 15:00

Ile zarabia burmistrz Piwnicznej-Zdroju? Radni chcieli mu obciąć pensję

Burmistrz Dariusz Chorużyk – ile zarobił w 2019 roku piastując to stanowisko? Zaglądamy do jego oświadczenia majątkowego opublikowanego na stronie Biuletynu Informacji Publicznej piwniczańskiego samorządu.

Ile zarabia burmistrz Piwnicznej-Zdroju?

Zobacz też: Cztery gminy i jeden głos w sprawie obwodnicy Piwnicznej-Zdroju i tranzytu

Przypomnijmy, że w marcu radni opozycji chcieli Dariuszowi Chorużykowi obciąć pensję burmistrza. Powód? Otóż Klub Radnych „Gminna Prawda” zgłosiła wtedy projekt uchwały, na mocy której pensja burmistrza miała być obniżona do najniższej przewidzianej prawem dla osoby na tym stanowisku wysokości, czyli do 3 tys. 400 zł.
Ten sam projekt przewidywał uwzględnione ustawą dodatki – dodatek specjalny w wysokości 20 procent pensji zasadniczej, czyli 680 zł i dodatek za wieloletnią pracę zgodnie z obowiązującym kodeksem pracy. Wynagrodzenie burmistrza nie uwzględniałoby już dodatku funkcyjnego – kwoty 2 tys. 300 zł. Wtedy wypłata włodarza gminy przy pensji zasadniczej w wysokości 4 tys. zł i po podsumowaniu wszystkich składowych wynosił 9 tys. zł. Jednak projekt uchwały przepadł w głosowaniu o czym pisaliśmy w publikacji Nie miał kto obciąć pensji burmistrzowi Piwnicznej

Dziś małe podsumowanie zarobków burmistrza za rok 2019. Z tytułu piastowania tej funkcji Chorużyk wykazał dochód w wysokości 109 tys. 502 zł. Jednocześnie włodarz piwniczańskiego samorządu ma zadłużenie z tytułu kredytu – hipotecznego na budowę domu – 75 tys. 600 zł i pożyczki na zakup auta – saldo na koniec 2019 roku – 29 tys. 867 zł.

Razem z żoną ma też dom o powierzchni 140 metrów na działce o powierzchni 0,06 ha. Wartość – 400 tys. zł. W ramach oszczędności burmistrz wykazał kwotę 3,5 tys. zł a jeździ volvo xC60 z 2009 roku.

W osobnej publikacji przyjrzymy się majątkom szefów poszczególnych klubów piwniczańskiej rady i jej przewodniczącego.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe