Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
15/11/2021 - 13:15

Ile zarabiają w samorządach powiatu gorlickiego? Ranking dochodów za 2020 rok

1 351 785 złotych – tyle łącznie w poprzednim roku zarobili wójtowie i burmistrzowie rządzący gminami powiatu gorlickiego. Który z dziesięciu włodarzy zarobił najmniej, a który najwięcej? Różnice są znaczne. Sprawdźcie ranking zarobków wójtów i burmistrzów z powiatu gorlickiego za rok 2020.

1. Rafał Kukla - burmistrz miasta Gorlice
Burmistrz miasta Gorlice pod względem zarobków ustawił poprzeczkę w powiecie gorlickim na wysokim poziomie. 40-letni Rafał Kukla w poprzednim roku zarobił 205 798 złotych. Jak czytamy w jego oświadczeniu majątkowym, są to dochody brutto ze stosunków pracy i stanowią one współwłasność małżeńską. W 2020 roku Rafał Kukla zarobił dodatkowo 17 tysięcy złotych z najmu. (Fot. UM Gorlice)

2. Zbigniew Ludwin – wójt gminy Uście Gorlickie
Zbigniew Ludwin rządzi dużą gminą (bo o powierzchni przekraczającej 280 kilometrów kwadratowych) w powiecie gorlickim. W poprzednim roku zarobił 131 536 złotych. Ponadto na jego konto wpłynęło ponad 30 tysięcy z tytułu emerytury. Łącznie jego zarobki przekroczyły 160 tysięcy złotych. (Fot. SS)

3. Czesław Rakoczy – wójt gminy Lipinki
Jak wskazał w swoim oświadczeniu majątkowym Czesław Rakoczy, za pełnienie obowiązków wójta w poprzednim roku zarobił 132 232 złote. Jego miesięczna wypłata wynosiła około 11 tysięcy złotych. (Fot. UG Lipinki)

4. Wacław Ligęza – burmistrz gminy Bobowa
Niewiele mniej, bo 132 150 złotych zarobił w 2020 roku burmistrz Ligęza. Według deklaracji umieszczonej w biuletynie Informacji Publicznej są to dochody ze stosunku pracy. (Fot. SS. Na zdjęciu obok Małgorzaty Małuch podczas uroczystej gali Rankingu Oceny Aktywności Gmin za rok 2020)

5. Małgorzata Małuch – wójt gminy Sękowa
Postać wójt gminy Sękowa niewątpliwie jest inspiracją jeśli chodzi o zarządzanie samorządem. Małgorzata Małuch pokazała w poprzednim roku co potrafi gmina wiejska i poprowadziła Sękową prosto na pierwsze miejsce Rankingu Oceny Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego za rok 2020. Jedyna kobieta zarządzająca samorządem w powiecie gorlickim (i jedna z trzech jeśli chodzi o cały Subregion Sądecki) w poprzednim roku zainkasowała 131 843 złote. (Fot. SS)

6. Karol Górski – wójt gminy Ropa
129 543 złote – tyle za pracę wójta otrzymał Karol Górski w 2020 roku. W przeliczeniu na 12 miesięcy jego wypłata przekraczała 10 tysięcy złotych. Karol Górski zaczynał swoją karierę samorządowca od stanowiska radnego w gminie Gorlice, pełnił też funkcję przewodniczącego tamtejszej rady. Jeszcze przed 2000 rokiem został radnym powiatu gorlickiego, a następnie wiceprzewodniczącym rady. Pełnił również funkcję starosty powiatu gorlickiego. (Fot. archiwum Sądeczanina)

6. Jerzy Wałęga – wójt gminy Moszczenica
Wójt Moszczenicy znalazł się na szóstym miejscu eq aequo z Karolem Górskim. Włodarz małej gminy położonej na północy powiatu gorlickiego w 2020 roku z tytułu zatrudnienia otrzymał 129 543 złote. Co ciekawe, w jego oświadczeniu majątkowym za 2019 rok w dziale dochody możemy znaleźć kwotę 147,5 tysiąca złotych. (Fot. Facebook: Gmina Moszczenica)

Zobacz również:
Ranking zarobków wójtów i burmistrzów z powiatu limanowskiego za rok 2020
Ranking zarobków wójtów i burmistrzów z powiatu nowosądeckiego za rok 2020

7. Mariusz Tarsa – wójt gminy Łużna
Według oświadczenia majątkowego umieszczonego na stronie Biuletynu Informacji Publicznej, Mariusz Tarsa za 2020 rok zarobił 125 409 złotych. Wójt Łużnej wskazuje, że są to zarobki z tytułu pełnienia swojej funkcji w urzędzie gminy. (Fot. Mariusz Tarsa z archiwum Sądeczanina)

8. Mirosław Wędrychowicz – burmistrz gminy Biecz
Burmistrz Wędrychowicz reprezentuje gminę miejsko-wiejską, którą według danych urzędu zamieszkuje ponad 17 tysięcy złotych. Mirosław Wędrychowicz zadeklarował 118 615 złotych dochodu w poprzednim roku. To o 87 tysięcy złotych mniej niż lider niniejszego rankingu. (Fot. UM Biecz)

9. Jan Przybylski - wójt gminy Gorlice
Najmniej w powiecie gorlickim zarobił Jan Przybylski. W 2020 roku na jego konto wpłynęło 115 116 złotych. Dla porównania w rankingu dotyczącym powiatu nowosądeckiego na ostatnim miejscu znalazł się Jan Kotarba, wójt gminy Rytro, który zarobił niecałe 110 tysięcy złotych. (Fot. Facebook: Gmina Gorlice) ([email protected])







Dziękujemy za przesłanie błędu