Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
07/07/2018 - 21:30

Imieniny miasta: To był koncert! Zespół LemON porwał publiczność [ZDJĘCIA]

Tłumy mieszkańców bawiły się dzisiaj na rynku podczas drugiego dnia Imienin Miasta Nowego Sącza. Gwiazdą wieczoru był oczywiście polsko-łemkowsko-ukraiński zespół LemON.

Założycielem i wokalistą grupy jest Igor Herbut. Publiczność, szczególnie ta nastoletnia szalała dzisiaj na płycie rynku.

Zespół założony w 2011 roku został bardzo ciepło przyjęty przez sądeczan. Pierwsi fani zespołu pojawili się na rynku już przed godziną 16 i cierpliwie czekali tuż przed sceną na swojego idola.

Zespół LemON szybko zrobił zawrotną karierę. Wdarł się przebojem na polską scenę muzyczną. Ich utworzy: „Napraw”, „Scarlett”, „Spójrz”, „Nice”, „Jutro” trafiły na pierwsze miejsca list przebojów.

W 2012 roku ukazał się ich debiutancki album „LemON”. W 2013 roku zespół został nominowany do nagrody muzycznej Fryderyki 2013 w kategorii „Najlepszy debiut”. Nagrał cztery albumy studyjne „Lemon” (2012), „Scarlett” (2014), „Etiuda zimowa” (2015) i „Tu” (2017)

Dzisiaj sądeczanie zgromadzeni na płycie rynku śpiewali razem z liderem zespołu jego największe hity. Oczywiście nie obeszło się bez kilku bisów. Publiczność tak łatwo nie puściła dzisiejszej muzycznej gwiazdy ze sceny.

Przed występem zespołu LemON odbył się natomiast koncert pt. „Cztery Kolory Bluesa”. Cztery wokalistki Bożena Górecką-Tokarczyk, Violka Marcinkiewicz, Ewa Novell oraz Syla Wąsik wystąpiły z Orkiestrą Mieczysława Smudy.

Jutro trzeci i ostatni dzień Imienin Miasta Nowego Sącza. O godz. 20 na płycie rynku rozpocznie się koncert plenerowy pt. „W bieli i czerwieni  z muzyką wyzwoleni” z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

[email protected], Fot. IM.

Imieniny miasta Nowego Sącza
Imieniny miasta Nowego Sącza


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe