Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
08/07/2018 - 22:35

Imieniny miasta: „W bieli i czerwieni z muzyką wyzwoleni" [ZDJĘCIA]

Wspaniałym koncertem patriotycznym pt. „W bieli i czerwieni z muzyką wyzwoleni” zakończyły się dzisiaj tegoroczne Imieniny Miasta Nowego Sącza. Sądeczanie bawili się świetnie podczas wydarzeń, które wpisały się trzydniową imprezę plenerową.

Dzisiejsze patriotyczne widowisko plenerowe z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zgromadziło na rynku tłumy sądeczan. Warto wspomnieć, że organizacja tego koncertu była jednym z zadań, które wygrało w III edycji Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. Właśnie w takiej formie mieszkańcy chcieli uczcić tą wyjątkową rocznicę.

Głównym tematem dzisiejszego koncertu była wolność, ujęta w różnych kontekstach historycznych, a bohaterowie, których przywoływano podczas widowiska to nikt inny, jak wielcy i sławni Polacy opisani w chwilach największego triumfu, najdostojniejszej chwały i najwspanialszych osiągnięć.

Godne uwagi jest to, że w koncercie napisanym specjalnie z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę znalazły się także sądeckie akcenty dążenia do wolności.

Za scenariusz i reżyserię tego koncertu odpowiedzialny był Marcin Kołaczkowski.

Podczas tego wydarzenia wystąpili Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej pod dyrekcją Leszka Mieczkowskiego, a także wokaliści: Katarzyna Moś, Natalia Sikora, Beata Rybotycka, Wojciech Cugowski, Konrad Imiela, Marcin Kołaczkowski, zespół Kameleon w składzie: Hadrian Filip Tabęcki, Maciej Szczyciński, Piotr Maślanka i Piotr Malicki, Kwartet Rampa w składzie: Joanna Pałucka, Anna Ścigalska, Grzegorz Kucias, Stefan Każuro oraz pięć wokalistek z Nowego Sącza: Kinga Łęczycka, Anna Kożuch, Zuzanna Leśniak, Natalia Górowska-Kowalik, Małgorzata Sarata oraz Wiktoria Tokarczyk z Piwnicznej-Zdroju.

Muzykami odpowiedzialnymi za tę imprezę artystyczną byli: Leszek Mieczkowski i Hadrian Tabęcki (kierownictwo muzyczne i aranżacje). 

[email protected], Fot. IM.

Imieniny miasta Nowego Sącza już za nami
Imieniny miasta Nowego Sącza już za nami


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe