Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 31 października. Imieniny: Urbana, Saturnina
28/09/2020 - 15:20

Inwestycja drogowa w Niecwi. Jak długo wiąże beton?

Niedawno zakończył się pierwszy etap prac remontowych przy budowie odcinka drogi w miejscowości Niecew (gmina Korzenna). To kolejna zrealizowana inwestycja. Nowych, betonowych nawierzchni doczekały się także drogi w Mogilnie i w Koniuszowej.

Roboty budowlane i układanie nawierzchni w Niecwi idą pełną parą. Pierwszy etap prac jest już zakończony. Kierowcy nie mogą korzystać jeszcze z nowej drogi, ponieważ nawierzchnia jest zbyt świeża. Beton został wylany, jednak dopiero za kilka tygodni będzie można rozpocząć użytkowanie drogi.

Zdecydowana większość mieszanek betonowych wymaga kilkudziesięciu godzin do pełnego wyschnięcia. Po upływie kilku dni można swobodnie się przemieszczać pieszo, jednak nie należy narażać betonu na duże, czasem nawet kilkutonowe obciążenia. Wiele zależy także od aktualnych warunków pogodowych. Jak tylko materiał stwardnieje, budowlańcy wykonają bezpieczne pobocza.

Zobacz także: Kolejne drogi w Korzennej doczekały się betonowej nawierzchni

Nowa nawierzchnia ma około stu metrów długości. Koszty prac i robót inwestycyjnych zostały pokryte z Funduszu Sołeckiego, przy wykorzystaniu sprzętu Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Korzenna.  ([email protected], fot. UG Korzenna)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)