Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
05/11/2017 - 10:20

Jak bruk zmieni się w pocisk i pod nosem władz dojdzie do tragedii, to proszę się nie dziwić!

Co i rusz sądeczanie alarmują, że kostka brukowa wokół ratusza jest w coraz bardziej opłakanym stanie. Po raz kolejny otrzymaliśmy od Czytelników zdjęcia, na których widać ubytki w nawierzchni.

Kierowcy alarmują, że kostka poniewierająca się luzem po ulicy może być wyjątkowo niebezpieczna – raz, że można na niej uszkodzić oponę, dwa – pod naciskiem kół dużego auta może zamienić się w pocisk niebezpieczny dla wszystkich naokoło.

Zobacz też: Ulica Kazimierza Wielkiego: kostki wypadają z bruku

Wielu przechodniów widząc luźne kostki podnosi je z ulicy i kładzie na chodniku. Tyle tylko, że to rozwiązanie doraźne, bo wszystko wskazuje na to, że większość brukowanej nawierzchni powinna być gruntownie wyremontowana.

Zobacz też: Sypie się sądecki bruk pod bacznym okiem ratusza

Oburzenie sądeczan jest tym większe, że w samym centrum wybrukowanej nawierzchni mieści się siedziba władz miasta. - Jak pod oknami ratusza dojdzie do tragedii, to proszę się nie dziwić - ironizuje nawet nasz autor zdjęcia. 

Czy i kiedy władze zrobią z tym porządek? Do sprawy wrócimy. Przy okazji po raz kolejny apelujemy do mieszkańców, by podobne zagrożenia zgłaszali od razu bezpośrednio do Miejskiego Zarządu Dróg.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: CzytelnikDziękujemy za przesłanie błędu