Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
31/07/2018 - 11:25

Jak Nowy Sącz uczci powstańców warszawskich?

Podobnie jak w całej Polsce, w Nowym Sączu o godzinie 17 odezwą się syreny. Odbędzie też modlitwa w intencji bohaterów i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Żołnierzy Państwa Podziemnego. Uczcijmy 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego!

Dźwięk syren o godzinie "W" rozlegnie się 1 sierpnia przy Pomniku Żołnierzy Państwa Podziemnego przy Alejach Batorego, na wprost kościoła kolejowego.  Będzie też modlitwa w intencji bohaterskich powstańców, którą odmówi o. Bogdan Długosz SJ, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Jak co roku pod pomnikiem zostanie złożona wiązanka biało-czerwonych kwiatów. Sądeczanie odśpiewają Mazurek Dąbrowskiego i piosenki powstańcze.

Przy pomniku wystawiona zostanie warta honorowa, którą pełnić będą funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej oraz młodzież ze Związku Strzeleckiego "Strzelec" Organizacji Społeczno-Wychowawczej.

W godzinie "W", czyli punktualnie o godz. 17,  w Nowym Sączu zawyją syreny alarmowe, dla upamiętnienia bohaterskiego zrywu niepodległościowego w okupowanej przez hitlerowców stolicy.

[email protected] fot.archiwumDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe