Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 31 października. Imieniny: Urbana, Saturnina
28/09/2020 - 15:05

Jak podzielić pieniądze, żeby wszystkich zadowolić? W Piwnicznej są konsultacje

W Piwnicznej-Zdroju ruszyły konsultacje społeczne w sprawie „Trzyletniego programu współpracy Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój z organizacjami pozarządowymi oraz z organizacjami i podmiotami pożytku publicznego na lata 2021-2023". Brzmi skompilowanie? Nic bardziej mylnego.

Jak podzielić pieniądze, żeby wszystkich zadowolić? W Piwnicznej są konsultacje

Zobacz też: Ulica Szczawnicka w Piwnicznej: chodnik i remont jeszcze w tym roku

Współpraca z organizacjami pozarządowymi to bardzo ważny element współpracy: mieszkańcy – gmina. Dlaczego? Organizacje pozarządowe i stowarzyszenia, których w gminie jest bardzo dużo, co roku realizują działania związane ze wspieraniem lokalnej społeczności w tym również młodzieży i dzieci w ramach profilaktyki zdrowotnej, aktywności sportowej i kulturalnej.

Na każdą z tych dziedzin gmina przeznacza określoną pulę środków, które potem rozdziela między owe organizacje w oparciu o konkursy. A gdy mowa o pieniądzach, dysponowaniu publicznymi środkami, nie ma miejsca na niejasności, nieczytelne kryteria czy stronniczość w ocenie i przy wyborze projektów. Mówimy tu w końcu o dziesiątkach tysięcy złotych i bardzo różnych dziedzinach - do organizacji pozarządowych zalicza się przecież zarówno koła gospodyń wiejskich jak i takie stowarzyszenia, jak Stowarzyszenie "Nasz Dom".

Zobacz też: Burmistrz Piwnicznej będzie musiał szukać innej pracy?

Dlatego gmina Piwniczna-Zdrój po raz kolejny zaprosiła organizacje pozarządowe do udziału w konsultacjach społecznych, by wypracować satysfakcjonujący obie strony program współpracy na lata 2021 – 2021.

- Konsultacje dotyczą całego programu. Puli środków, które będą przeznaczone do podziału, sposoby składania ofert, regulaminu konkursów. Program jest już gotowy teraz tylko przedstawiciele organizacji pozarządowych mają wskazać co powinniśmy w nim zmienić – wyjaśnia burmistrz Dariusz Chorużyk.

Konsultacje zaczynają się dziś, czyli 28 września i potrwają do 29 października. By wziąć w nich udział należy wypełnić stosowny formularz dostępny TUTAJ i przesłać:
- w formie elektronicznej za pośrednictwem poczty e-mail na adres: [email protected]
- pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miejski w Piwnicznej-Zdroju, ul. Rynek 20 Piwniczna-Zdrój 33-350
lub dostarczyć osobiście w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Piwnicznej-Zdroju mieszczącego się pokoju nr 35. ([email protected] , fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)