Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
16/02/2022 - 10:55

Jaką tajemnicę skrywa przedszkole w Przysietnicy? [ZDJĘCIA]

Praca przy budowie dwóch nowych przedszkoli w gminie Stary Sącz, czyli placówek w Przysietnicy i Moszczenicy Niżnej idą pełną parą. A wiecie, że to pierwsze skrywa pewną tajemnicę?

Jaką tajemnicę skrywa przedszkole w Przysietnicy? [ZDJĘCIA]

O funkcjonalności obu placówek pisaliśmy szczegółowo m.in. w publikacji Stary Sącz: za 4 miliony i 90 dzieci będzie miało nowe przedszkola

Wydawało się nam, że na tym koniec niespodzianek a tu raptem…

Zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki zdradza, że obiekt w Przysietnicy ma swoją małą tajemnicę. Placówka powstaje na działce przylegającej do oddanej w zeszłym roku nowoczesnej biblioteki i będzie z nią połączony specjalnym przejściem. Po co? Bo to, by przedszkolaki mogły korzystać – bez konieczności wyjścia ze swojej siedziby, które zimą i jesienią mogłoby być kłopotliwe - z funkcjonujących tu multimediów a dodatkowo ze specjalnie przygotowanej dla dzieci czytelni.

- To rozwiązanie planowaliśmy od początku – zaznacza Gizicki. A my tylko dodajmy, że w budżecie gminy Stary Sącz na rok 2022 zabezpieczone jest 100 000 zł na przygotowanie kolejnego nowego przedszkola tym razem w Barcicach o czym pisaliśmy w artykule Stary Sącz: trzecie sołectwo będzie miało nowe przedszkole. Miliony na oświatę ([email protected] Fot.: UM w SS)

Jaką tajemnicę skrywa przedszkole w Przysietnicy? [ZDJĘCIA]
Praca przy budowie dwóch nowych przedszkoli w gminie Stary Sącz, czyli placówek w Przysietnicy i Moszczenicy idą pełną parą. A wiecie, że to pierwsze skrywa pewną tajemnicę?


Dziękujemy za przesłanie błędu