Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
01/12/2022 - 15:20

Jaki będzie ten sylwester? Na razie tajemnica, magistrat nabrał wody w usta

Wzrost cen energii elektrycznej sprawił, że wiele miast w Polsce szuka oszczędności i rezygnuje z organizacji zabawy sylwestrowej, albo przygotowuje się do niej, ale będzie ona, w stosunku do poprzednich lat skromniejsza. Czy w tym roku w Nowym Sączu będzie plenerowy sylwester na płycie rynku?

Tych, którzy planowali pojawienie się tuż przed północą przed sądeckim ratuszem w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia uspokajamy. Sylwester plenerowy w Nowym Sączu zostanie w tym roku zorganizowany.

Podczas ostatniej sesji, Rada Miasta Nowego Sącza zdecydowała, że na organizację tegorocznego sylwestra zostanie przeznaczona kwota 80 tys. złotych. W ubiegłym roku była to kwota 70 tys. złotych.

Przypomnijmy, że rok temu w noc sylwestrowo-noworoczną mieszkańcy bawili się na płycie sądeckiego rynku przy dźwiękach różnych gatunków muzycznych. Oprawę muzyczną zapewnili DJ Happy i DJ Mobius. Były też konkursy z nagrodami.

Wszystko wskazuje na to, że i w tym roku sylwestrowa oprawa w Nowym Sączu będzie skromniejsza. Osiemdziesiąt tysięcy złotych, jakie miasto ma organizację tegorocznego Sylwestra nie pozwoli na to, by mógł w Nowym Sączu wystąpić artysta z najwyższej półki.

Zapytaliśmy w Urzędu Miasta, kto wystąpi podczas tegorocznego sylwestra?

Czytaj na następnej stronie - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu