Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
20/03/2020 - 12:05

Jakie plotki dementuje wójt gminy Łabowa?

W dobie kwarantanny, na terenie gminy Łabowa, pojawiają się nieprawdziwe informacje. Czego dotyczą?

Marta Słaby, wójt gminy Łabowa

- W związku z pojawiającymi się fałszywymi informacjami, dotyczącymi zamknięcia urzędu gminy, pragnę podkreślić, że sam urząd, jak również ośrodek pomocy społecznej i gminny zespół obsługi jednostek nie przerwał pracy. Zmieniony został jedynie proces obsługi, czyli na teren budynku nie są wpuszczane osoby z zewnątrz, a sam kontakt z mieszkańcami odbywa się w wyznaczonej do tego strefie – wyjaśnia wątpliwości Marta Słaby, wójt gminy Łabowa.

Jeżeli mieszkańcy chcą złożyć dokumenty, mogą to zrobić, wrzucając ich do specjalnej skrzynki podawczej, z której są sukcesywnie wybierane i przekazywane na stanowiska pracy. Tylko w wyjątkowych sytuacjach, wymagających wejścia do budynku pracownik wprowadza osoby na stanowiska, po spełnieniu określonych wymogów i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

- Dodatkowo, chwilowo nieczynna jest kasa urzędu gminy, ze względu na przenoszenie jej w nowe miejsce, które będzie dostępne również dla osób niepełnosprawnych. Dlatego też osoby wpłacające kierowane są do placówki banku spółdzielczego w Łabowej, naprzeciwko urzędu – dodaje wójt Słaby.

(Karol Trojan) k.trojan@sadeczanin.info, fot.: PixabayDziękujemy za przesłanie błędu