Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
20/09/2022 - 12:40

To jedne z bardziej wytrzymałych nawierzchni. Znowu leją betonową drogę

Trwają prace przy budowie drogi w Posadowej Mogilskiej w gminie Korzenna. Droga „Posadowa Podlas Cieniawa” będzie wyłożona betonem. Kiedy zakończą się prace?

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Korzenna rozpoczęło budowę wspomnianego odcinka w poniedziałek, 12 września. Najpierw drogowcy ułożyli beton, po czym muszą odczekać okres niezbędny do związania spoiw cementowych.

Po tym, o ile pogoda pozwoli, pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych zajmą się poboczami. Według wyliczeń gminy Korzenna, prace droga powinna być gotowa do użytku do końca września.

Zobacz również: Wydadzą wielkie pieniądze, żeby odnowić to boisko. Zniknie asfaltowa nawierzchnia

Prace obejmują drogę w Posadowej Mogilskiej na odcinku 330 metrów. Cała inwestycja kosztuje 157 tysięcy złotych, ale gmina Korzenna pozyskała dofinansowanie z Funduszu Ochrony Dróg Rolnych.

Jak informuje samorząd, dotacja pozwoli na pokrycie połowy wydatków związanych z budową betonowej drogi. Wcześniej podobną inwestycję realizowano na terenie Lipnicy Wielkiej. Czytaj więcej tutaj: Od teraz do swoich domów będą dojeżdżać betonową drogą. Ile wydała na to gmina? ([email protected], fot. UG Korzenna)Dziękujemy za przesłanie błędu