Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
11/08/2020 - 21:40

Jedni goście weselni czekają na wynik testu. 90 następnych czeka na wymaz

Limanowski Sanepid czeka na wyniki badań w kierunku zakażenia SARS CoV-2 uczestników wesela, które zostało zorganizowane w pierwszy weekend sierpnia w Limanowej. Wymazy pobrano od ponad stu gości weselnych. To jednak nie koniec wymazów od weselników z powiatu limanowskiego. Kolejni uczestnicy przyjęcia weselnego, które odbyło się – tym razem na terenie powiatu myślenickiego w sobotę (8 sierpnia) będą musieli mieć zrobiony wymaz w kierunku koronawirusa.

Wesele zostało zorganizowane w ostatnią sobotę w jednym z lokali na terenie powiatu myślenickiego. Większość jego uczestników stanowili zaproszeni goście z terenu Limanowszczyzny.

Wkrótce po tej uroczystości u jednego z uczestników zabawy weselnej pojawiły się objawy przypominające zakażenie koronawirusem. Wynik przeprowadzonego testu na obecność tego groźnego wirusa potwierdził, że osoba ta gdzieś się nim zakaziła.

Czytaj także: Ponad stu gości weselnych objętych kwarantanną. Jutro czeka ich wymaz

Limanowski Sanepid objął kwarantanną prawie dziewięćdziesiąt osób z terenu Limanowszczyzny. Większość wśród gości bawiących się na weselu w powiecie myślenickim stanowili mieszkańcy gminy Jodłownik.

- Tę liczną grupę czeka teraz badanie na obecność SARS CoV-2. Wymazy będą od tych gości weselnych pobierane w najbliższą niedzielę (16 sierpnia) – mówi Renata Tokarska, powiatowy inspektor sanitarny w Limanowej. - Miejsce, gdzie zostanie uruchomiony punkt wymazowy zostanie w najbliższych dniach wyznaczone.

Obsługa lokalu, w którym bawili się goście, jak również zespół muzyczny, który dbał o oprawę muzyczną na tym przyjęciu nie byli z terenu Limanowszczyzny, więc te osoby zostały ujęte w ewidencji ościennej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. Ilustracyjna Pixabay.Dziękujemy za przesłanie błędu