Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
17/07/2020 - 12:10

Jednogłośne absolutorium dla wójta Korzennej! To sukces całej gminy

Podczas wczorajszego posiedzenia rada gminy jednogłośnie udzieliła wójtowi Leszkowi Skowronowi absolutorium obejmującego wykonanie ubiegłorocznego budżetu. To właśnie ta uchwała zdominowała obrady najważniejszej sesji.

XXI sesja rady gminy odbyła się wczoraj, 16 lipca br. w Szkole Podstawowej w Korzennej. Jej uczestnicy wysoko ocenili zarówno stan finansowy gminy, jak i rodzaj zrealizowanych inwestycji. Po jednogłośnym udzieleniu wójtowi absolutorium Leszek Skowron podkreślił, że na jego sukces i zaufanie składa się praca wielu ludzi zaangażowanych w działalność na rzecz gminy.

Podjęcie jednej z najważniejszych uchwał było okazją do podsumowania pracy władz samorządowych w ubiegłym roku. Debatowano nad raportem o stanie gminy. – Pod względem inwestycji miniony rok był rekordowy – mówił wójt. To nie tylko nowe, ulepszone drogi, ale również budowa hali sportowo-widowiskowej z basenem, sale gimnastyczne, Klub Seniora w Siedlcach, place zabaw, kanalizacje, przydomowe oczyszczalnie ścieków i inne przedsięwzięcia, dzięki którym mieszkańcom gminy żyje się lepiej.

Czytaj też: 800 żołnierzy, samobieżne moździerze i Rosomaki. Gmina Korzenna czeka na wojsko

Oczywiście wszystko to nie odbyłoby się bez środków finansowych pozyskanych z zewnątrz, chociażby na przebudowę i remonty dróg. Ogromne dofinansowania pozwoliły zrealizować zaplanowane inwestycje. Dobra współpraca z wojewodą małopolskim i marszałkiem województwa małopolskiego również przyczyniła się do sukcesu władz samorządowych.

Wójt dziękował partnerom, przedstawicielom parlamentu, kierownikom, radnym i sołtysom. – Pomoc znajduje się zawsze, kiedy jest potrzebna. Jako gmina jesteśmy doceniani, z czego bardzo się cieszę, mając na względzie dobro Korzennej – naszej małej ojczyzny.

k.kos@sadeczanin.info, fot. UG KorzennaDziękujemy za przesłanie błędu