Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
09/02/2020 - 10:30

Jedynym skutecznym „batem” na tym skrzyżowaniu będzie monitoring?

Radny Michał Kądziołka wzywa władze miasta do zainstalowania monitoringu na skrzyżowaniu ulic Węgierskiej, Elektrodowej i Biegonickiej. Uważa, że to jedyny sposób, by zdyscyplinować jeżdżących tędy kierowców. Co na to władze miasta?

Jedynym skutecznym „batem” na tym skrzyżowaniu będzie monitoring?

Skrzyżowanie ulic Węgierskiej, Elektrodowej i Biegonickiej to jedno z najbardziej newralgicznych miejsc dla transportu samochodowego w Nowym Sączu. To tu włączają się do ruchu na Węgierskiej, wszyscy, którzy chcą ominąć korki na tej ulicy jadąc na Stary Sącz i wybierają trasę przez Nawojowską – górkami – przez Łazy Biegonickie. Bywa, że na każdym z pasów tego skrzyżowania zbierze się tak dużo aut, że niecierpliwi kierowcy przejeżdżają przez skrzyżowanie nawet wtedy gdy ich sygnalizacja pali się już na czerwono. Efekt? Kolizje i wypadki. Ostatnie takie zdarzenie odnotowano 11 stycznia. Dlatego radny Michał Kądziołka po raz kolejny już apeluje do władz miasta o rozwiązanie problemu sugerując przeanalizowanie zmiany trybu funkcjonowania świateł lub instalację monitoringu, który po pierwsze zmobilizował by kierowców do przestrzegania przepisów i umożliwił szybką identyfikację tych, którzy nadal będą stwarzać zagrożenie „prześlizgując się” na czerwonym świetle.

Zobacz też: Skrzyżowanie w Biegonicach zagraża mieszkańcom? Władze miasta już się tym zajmują

Przypomnijmy przy okazji, że już za rządów ekipy Ludomira Handzla odbyła się tu wizja lokalna z udziałem przedstawicieli Miejskiego Zarządu Dróg, ale nie przyniosła ona do dziś żadnych rozstrzygnięć. Co na to władze miasta? Wiceprezydent Artur Bochenek uważa, że montaż kamer wcale nie powstrzyma kierowców przed nagminnym łamaniem przepisów w tym miejscu.
– Na tym skrzyżowaniu kolizje spowodowane są w większości przypadków przez wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Dyscyplinowanie kierowców może odbywać się poprzez częste kontrole policji lub montażu „fotoradaru – przejazd na czerwonym świetle”. Montaż fotoradarów nie należy do zadań Miasta – informuje Bochenek w oficjalnej odpowiedzi, ale nie komentuje, czy władze miasta mają zamiar czy może już zwróciły się w tej sprawie do właściwych służb.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu