Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 września. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
19/02/2021 - 20:20

Jedziecie z Nowego Sącza do Krynicy? Uważajcie. Jest baaardzo ślisko

Kierowcy, którzy jadą z Nowego Sącza do Krynicy albo w przeciwnym kierunku, muszą zachować szczególną ostrożność. Droga krajowa numer 75 w niektórych miejscach jest bardzo śliska.

Zima nie odpuszcza. Dzisiaj w godzinach popołudniowych w niektórych miejscach na Sądecczyźnie padał śnieg. Wystarczyła chwila i już pojawiły się utrudnienia na drodze. Niebezpiecznie było na trasie z Nowego Sącza w kierunku Krynicy, a szczególnie w Krzyżówce, gdzie na drodze była szklanka i kierowcy tirów nie mogli sobie poradzić z podjazdem pod górę. Bardzo szybko utworzył się korek.

W tej chwili nie ma tam już większych utrudnień w ruchu, ale wciąż droga jest bardzo śliska, dlatego kierowcy noga z gazu!

Spore utrudnienia są także w samej Krynicy. Ruch odbywa się bardzo powoli, tworzą się korki.

- Opady śniegu czy deszczu, a przy tym zmienna temperatura powodują, że na drodze jest niebezpiecznie. Gdy jezdnia jest śliska, warto zachować większy niż zwykle odstęp od poprzedzającego pojazdu. Umożliwi to bezpieczne hamowanie w warunkach obniżonej przyczepności opon do podłoża – przestrzega podkom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji.

- Niezwykle ważne jest także odpowiednie przygotowanie pojazdu. Wielu kierowców zapomina o obowiązku odśnieżenia pojazdu przed podróżą lub robi to niestarannie. Jazda z warstwą śniegu na dachu czy z szybami pokrytymi lodem zagraża nie tylko samym kierującym i pasażerom takich pojazdów, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego – dodaje. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. GDDKIA, Sądeckie Drogi p. Anna)Dziękujemy za przesłanie błędu