Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lipca. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
17/03/2014 - 13:51

Jest najemca lokalu po Empiku. Buty i torebki zamiast książek

W lokalu po salonie Empik-u, który od połowy stycznia świeci pustkami, już za kilka tygodni pojawi się coś nowego. Zamiast książek i płyt z muzyką, na półkach w sklepie staną czółenka, kozaki i sandały. – Mam nadzieję, że najpóźniej w połowie maja będziemy mogli otwierać – mówi Maria Szachnowska, nowy najemca lokalu przy ul. Rynek 5.
Jeszcze niedawno dużo mówiło się o tym, że Rynek w Nowym Sączu pustoszeje. W podobnym czasie z centrum zniknęły trzy charakterystyczne punkty handlowe. Zamknięto Empik, perfumerię Marionnaud i salon Reserved.

Pisaliśmy o tym tutaj:
Kolejny sklep ucieka z centrum Sącza. Koniec drogerii
Nowy Sącz jak Kraków: Rynek bez Empiku
Komentarz: Atrakcyjne miejsce w mieście - Rynek?

Tym razem z Rynku sklepów nie ubywa - wręcz przeciwnie. Najpóźniej w połowie maja w miejscu po Empiku otwarty zostanie nowy sklep. Właścicielem lokalu jest miasto.
- Na najem tego lokalu złożona została jedna oferta. Oferta ta była kompletna, w związku z czym została wybrana. Prezydent zatwierdził wyniki przetargu i zawarto umowę najmu z PPUH „MIRIAM” Szachnowska Maria – informuje Małgorzata Grybel, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Jak się dowiedzieliśmy, w miejsce dawnego salonu Empik-u powstanie sklep obuwniczo-galanteryjny. - Nie wiem, czy uda się – choć bardzo bym chciała – otworzyć sklep przed 1 maja. Czeka nas jeszcze remont i dostosowanie lokalu do potrzeb nowego sklepu – mówi Maria Szachnowska. – Docierają do mnie negatywne komentarze, że nie ma po co do Rynku przyjeżdżać. W dalszym ciągu jest tu jednak sporo atrakcyjnych sklepów, można pospacerować, wypić kawę. 

KID
Fot. KID


Dziękujemy za przesłanie błędu